Obhajkyne titulu získali aspoň bod, remízu zariadila kapitánka USA

Kapitánka tímu USA Lindsey Horanová na MS 2023.
Kapitánka tímu USA Lindsey Horanová na MS 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. júl 2023 o 07:45 (aktualizované 27. júl 2023 o 14:10)

Američanky sa udržali na čele skupiny.

WELLINGTON. Futbalistky Spojených štátov amerických remizovali vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte s Holandskom 1:1.

Obhajkyne titulu prehrávali v repríze finále z roku 2019 od 17. minúty po góle Jill Roordovej, no po hodine hry vyrovnala ich kapitánka Lindsey Horanová.

Oba tímy majú aktuálne na konte štyri body a v poslednom zápase budú zrejme na diaľku bojovať o prvé miesto v skupine.

Portugalčanky zvíťazili v rovnakej skupine nad Vietnamom 2:0 vďaka dvom gólom z prvého polčasu a udržali sa v hre o postup. Naopak, pre Ázijčanky znamená prehra, že skončia v skupinovej fáze.

V B-skupine zvíťazila Nigéria nad Austráliou 3:2 a vedie tabuľku.

MS vo futbale žien 2023:

B-skupina:

Austrália - Nigéria 2:3 (1:1)

Góly: 45.+1 van Egmondová, 90.+10 Kennedyová - 45.+6 Kanuová, 65. Ohaleová, 72. Oshoalová

E-skupina:

USA - Holandsko 1:1 (0:1)

Góly: 62. Horanová - 17. Roordová

Portugalsko - Vietnam 2:0 (2:0)

Góly: 7. Encarnacaová, 21. Nazarethová

Domov»Futbal»Reprezentácie»Obhajkyne titulu získali aspoň bod, remízu zariadila kapitánka USA