Talianky vyzerali bezradne, Švédky ich zničili v priebehu pár minút

Švédska futbalistka Amanda Ilestedtová sa teší z gólu v zápase proti Taliansku.
Švédska futbalistka Amanda Ilestedtová sa teší z gólu v zápase proti Taliansku. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. júl 2023 o 11:35 (aktualizované 29. júl 2023 o 16:46)

Dvakrát skórovala Amanda Ilestedtová.

BRATISLAVA. Futbalistky Švédska triumfovali vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte. V sobotu zdolali Talianky vo Wellingtone hladko 5:0.

Rozhodujúci bol časový úsek od 39. do prvej minúty nadstaveného času prvého polčasu, v ktorom hráčky v žltých dresoch trikrát skórovali.

Severanky vyškolili súpera najmä po rohových kopoch. Práve po tejto štandardnej situácii strelili prvý, druhý a napokon aj štvrtý gól zápasu.

Talianky si s dobrými centrami tesne pred brankárku nevedeli poradiť a často vyzerali bezradne. Hneď dvakrát presne hlavičkovala Amanda Ilestedtová.

Aj vďaka 30-ročnej obrankyni francúzskeho PSG sú Švédky so šiestimi bodmi na čele tabuľky G-skupiny a o túto pozíciu už neprídu.

V F-skupine si reprezentantky Francúzska napravili reputáciu z úvodného nezdaru a v jednom zo šlágrov celej skupinovej časti zdolali Brazíliu 2:1.

V 17. minúte otvorila skóre Eugenie Le Sommerová, v druhom polčase následne vyrovnala Debinha, ale v 83. minúte rozhodla Wendie Renardová.

V druhom zápase si futbalistky Jamajky poradili s Panamou 1:0. Spoločne s Francúzskom tak vedú skupiny so 4 bodmi.

Švédsko - Taliansko 5:0 (3:0)

Góly: 39. a 50. Ilestedtová, 44. Rolfová, 45.+1 Blacksteniusová, 90.+6 Blomqvistová

Domov»Futbal»Reprezentácie»Talianky vyzerali bezradne, Švédky ich zničili v priebehu pár minút