Španielky mali nevídanú prevahu. Outsidera zachránila od debaklu brankárka

Kostarická brankárka Daniela Solerová na MS vo futbale žien 2023.
Kostarická brankárka Daniela Solerová na MS vo futbale žien 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. júl 2023 o 09:00 (aktualizované 21. júl 2023 o 11:30)

O prekvapenie sa postarala Nigéria.

MELBOURNE. Úradujúce olympijské šampiónky Kanaďanky nevstúpili do svetového šampionátu futbalistiek ideálne.

V austrálskom Melbourne remizovali s Nigériou 0:0. V 50. minúte mala príležitosť zmeniť to Christine Sinclairová, ale nepremenila pokutový kop.

Nigérijská brankárka Chiamaka Nnadoziová chytá penaltu na MS vo futbale žien 2023. (Autor: TASR/AP)

Naopak, Švajčiarky rozhodli o víťazstve nad Filipínami práve gólom z penalty.

Tú v 45. minúte premenila Ramona Bachmannová a po zmene strán spečatili výhru favorita 23-ročná obrankyňa Seraina Piubelová.

Doposiaľ najjednoznačnejší priebeh mal zápas medzi Španielskom a Kostarikou (3:0). Európanky mali vo Wellingtone 77-percentné držanie lopty, 45 streleckých pokusov a takisto aj 22 rohových kopov.

Kostariku pred vyššou prehrou zachránila brankárka Daniela Solerová, ktorá mala deväť zákrokov, vrátane zneškodnenej penalty v prvom polčase.

Zaujímavosťou je, že zatiaľ v každom zápase MS bola nariadená penalta.

Vo štvrtok ju premenila Austrálčanka Stephanie Catleyová a vôbec v prvom dueli turnaja mierila do brvna z bieleho bodu Novozélanďanka Ria Percivalová.

Góly: 21. del Campová (vlastný), 23. Bonmatíová, 27. E. Gonzálezová

Domov»Futbal»Reprezentácie»Španielky mali nevídanú prevahu. Outsidera zachránila od debaklu brankárka