Český futbalista Tomáš Souček (vľavo) sa teší z gólu do siete Ukrajiny v Lige národov. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. sep 2024 o 22:45

Tomáš Souček rozhodol z penalty o výhre Česka nad Ukrajinou.

BRATISLAVA. Futbalisti Nemecka remizovali v utorňajšom šlágri 3. skupiny A-divízie Ligy národov v Amsterdame 2:2 a udržali sa na čele tabuľky.

Holanďania išli do vedenia už v 2. minúte gólom Tijjaniho Reijndersa. Deniz Undav v 38. minúte vyrovnal na 1:1 a presný zásah Joshuu Kimmicha v nadstavenom čase znamenal prvopolčasový náskok Nemecka 2:1.

Denzel Dumfries však v úvode druhého dejstva rozhodol o deľbe bodov, keď mu loptu pred prázdnu bránu prihral Brian Brobbey.

Reprezentanti Anglicka splnili pozíciu favorita, keď doma zdolali Fínsko 2:0. Bratislavského rodáka v bránke Fínov Lukáša Hrádeckého v druhom polčase dvakrát prekonal Harry Kane.

Pre kapitána anglického tímu to bol jubilejný 100. reprezentačný zápas, v ktorom vylepšil vlastný reprezentačný rekord na 68 gólov.

Plný počet 6 bodov majú v 2. skupine B-divízie aj Gréci. V utorok zvíťazili nad domácim Írskom 2:0 a vďaka lepšiemu skóre sú na čele tabuľky.

Anglický útočník Harry Kane sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi.
Anglický útočník Harry Kane sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)

Hráči Česka si napravili chuť po nedávnej prehre v Gruzínsku 1:4, keď v domácom prostredí zdolali Ukrajinu 3:2. Víťazný gól strelil Tomáš Souček.

Na prvom mieste 1. skupiny B-divízie sú Gruzínci, ktorí v Albánsku nadviazali na triumf s Českom. Jediný gól zápasu strelil v 71. minúte Giorgi Kochorašvili.

Futbalisti Lotyšska zvíťazili v C-divízii nad Faerskými ostrovmi 1:0. O ich prvom trojbodovom zisku rozhodol útočník Renars Varslavans.

Na jej čele sú hráči Severného Macedónska, ktorí v utorok zvíťazili na Arménskom 2:0. Hosťom nepomohla ani presilovka v druhom polčase, v ktorom paradoxne inkasovali oba góly.

Gól: 45. Camenzuli

Domov»Futbal»Reprezentácie»Česi si po debakli napravili chuť. Šláger nemal víťaza a Angličanov zachránil Kane