Fotogaléria (15)
Futbalisti Francúzska sa tešia z gólu (Autor: TASR/AP)
TASR|9. sep 2024 o 23:05

Slovinec Šeško a Turek Aktürkoglu zaznamenali hetrik.

BRATISLAVA. Futbalisti Francúzska zvíťazili nad Belgickom 2:0 v pondelňajšom šlágri 2. kola Ligy národov.

Na ich triumfe sa gólmi podieľali Randal Kolo Muani a Ousmane Dembele. Oba tímy majú v 2. skupine na konte po tri body, na čele je s plným počtom bodov Taliansko, ktoré v pondelok zvíťazilo nad Izraelom 2:1.

Fotogaléria zo zápasu Francúzsko - Belgicko (Liga národov)

Na prvé miesto v 3. skupine B-divízie sa posunuli hráči Slovinska. V domácom zápase zdolali Kazachstan 3:0 vďaka hetriku útočníka Benjamina Šeška. Na druhom mieste sú o skóre Nóri, ktorí doma triumfovali nad Rakúskom 2:1. Víťazný gól strelil v 80. minúte Erling Haaland.

Hráči Walesu triumfovali v Čiernej Hore 2:1 najmä vďaka expresnému úvodu zápasu. Už v 3. minúte viedli 2:0, domáci dokázali iba znížiť, keď sa v 73. minúte presadil Driton Camaj.

Hetrik videli aj diváci v tureckom Izmire. Domáci útočník Karem Aktürkoglu ním pomohol k víťazstvu Turecka nad Islandom 3:1. Práve Turci poskočili to čela tabuľky 4. skupiny B-divízie o skóre pred Wales.

Reprezentanti Kosova zvíťazili v cyperskej Larnake nad domácim tímom 4:0 v zápase 2. kola C-divízie. Na konte majú tri body rovnako ako Cyprus, ktorý nenadviazal na víťazstvo v Litve 1:0. Na čele tabuľky sú naďalej Rumuni, ktorí doma zdolali Litvu 6:1 a majú plný počet šesť bodov.