Írska futbalistka strelila na MS krásny gól, po zápase však smútila

Írske futbalistky sa na MS tešia po góle Katie McCabeovej.
Írske futbalistky sa na MS tešia po góle Katie McCabeovej. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. júl 2023 o 10:06 (aktualizované 26. júl 2023 o 17:50)

Olympijské šampiónky otočili skóre zápasu.

BRATISLAVA. Futbalistky Španielska a Japonska si ako prvé dva tímy na svetovom šampionáte zaistili postup do vyraďovacej časti.

Španielky si v novozélandskom Aucklande poradili so Zambiou 5:0 a tento výsledok posunul ďalej aj Japonky, ktoré zdolali hráčky Kostariky 2:0.

Obe družstvá majú na konte šesť bodov a čaká ich vzájomný duel o prvú priečku v C-skupine. Zápas je na programe 31. júla.

Prvé víťazstvo na MS vybojovali Kanaďanky, ktoré vyhrali nad Írkami 2:1. Dostali sa tak priebežne na čelo B-skupiny, Írky zostávajú bez bodu posledné.

Momentom zápasu bol presný zásah írskej futbalistky Katie McCabeovej, ktorá už vo štvrtej minúte otvorila skóre gólom priamo z rohového kopu.

McCabeová nachytala brankárku Kailen Sheridanovú, keď ľavačkou zakrútila loptu pod brvno. Sheridanová prvotne urobila krok k bližšej žrdi, po ktorom už nestihla zacúvať späť. Pre Írky to bol historicky prvý gól na MS.

Írky však napokon tesne prehrali a stratili šancu na postup.

"Máme zlomené srdcia. Kontrolovali sme zápas, no pred prestávkou prišiel nešťastný teč a vlastný gól. V druhom polčase sme mali šance.

Bohužiaľ, nakoniec druhý gól dali súperky. Je mi ľúto dievčat, pretože sme si zaslúžili v tomto stretnutí viac," povedala McCabeová pre RTE.

Góly: 13. a 74. Hermosová, 69. a 85. Redondová, 9. Abelleirová

Domov»Futbal»Reprezentácie»Írska futbalistka strelila na MS krásny gól, po zápase však smútila