Česká kanonáda v druhom polčase nemala konca, Anglicko výrazne zaváhalo

Českí futbalisti sa tešia z gólu.
Českí futbalisti sa tešia z gólu. (Autor: ceskarepre/ instagram)
TASR|7. jún 2024 o 20:20 (aktualizované 7. jún 2024 o 22:52)

V druhom zápase zdolalo Arménsko Kazachstan.

BRATISLAVA. Futbalisti Česka vyhrali vo svojom predposlednom prípravnom dueli pred štartom ME nad Maltou vysoko 7:1.

V generálke na šampionát nastúpia zverenci Ivana Haška v pondelok 10. júna v Hradci Králové proti Severnému Macedónsku.

V Nemecku sa predstavia v základnej F-skupine postupne proti Portugalsku, Gruzínsku a Turecku.

V ďalšom zápase zdolalo Arménsko na štadióne v Jerevane hráčov Kazachstanu 2:1.

Futbalisti Rumunska len remizovali s Lichtenštajnskom 0:0. Zverenci Edwarda Iordanesca budú súpermi Slovenska v E-skupine, pred zápasom proti nim nastúpia proti Ukrajine a Belgicku. Ukrajinci prehrali v Poľsku 1:3, ich jediný gól zaznamenal Artem Dovbyk.

V zápase vo Varšave padli všetky góly v prvom polčase, triumf domácich zariadili Sebastian Walukiewicz, Piotr Zieliňski a Taras Romanczuk.

Ukrajinci sa v generálke na šampionát predstavia v utorok 11. júna v Kišiňove proti Moldavsku.

Angličania prekvapivo podľahli v Londýne vo Wembley Islanďanom 0:1. Jediný gól duelu strelil po 12 minútach hry Jon Dagur Thorsteinsson.

Nemci zdolali Grécko 2:1 po góloch Kaia Havertza a Pascala Grossa v druhom polčase.

Prípravné zápasy pred EURO 2024

Arménsko - Kazachstan 2:1 (1:0)

Góly: 4. Maročkin (vlastný), 58. Bičachčjan - 90.+6 Islamchan (z 11 m)

Česko - Malta 7:1 (2:0)

Góly: 44. a 57. Chytil, 6. Barák (z 11 m), 47. D. Jurásek, 71. Lingr, 86. M. Jurásek, 89. Černý - 59. Mbong

Škótsko - Fínsko 2:2 (0:0)

Góly: 54. Hoskonen (vlastný), 58. Shankland – 72. Källman, 85. Antman (z 11 m)

Anglicko - Island 0:1 (0:1)

Gól: 12. Thorsteinsson

Nemecko - Grécko 2:1 (0:1)

Góly: 56. Havertz, 89. Gross – 33. Masouras

Domov»EURO 2024»Česká kanonáda v druhom polčase nemala konca, Anglicko výrazne zaváhalo