Momentka zo zápasu Brazília - Kolumbia (Autor: TASR/AP)
TASR|3. júl 2024 o 07:36

Kolumbia natiahla sériu bez prehry už na 26 duelov.

SANTA CLARA. Futbalisti Brazílie si v noci na stredu zabezpečili postup do štvrťfinále kontinentálneho šampionátu Copa America v USA.

V kalifornskej Santa Clare im k tomu stačila aj remíza 1:1 s Kolumbiou, ktorej zisk bodu pomohol k triumfu v D-skupine.

"Kanárici" skončili s dvojbodovou stratou na druhej priečke. V ďalšom stretnutí "déčka" vyhrala Kostarika nad Paraguajom 2:1, ale oba tímy skončili na turnaji.

Kolumbia natiahla sériu bez prehry už na 26 duelov. Mužstvo Nestora Lorenza naposledy neuspelo na začiatku roka 2022 s Argentínou (0:1).

V šlágri skupiny mohol v úvode otvoriť skóre James Rodriguez, ale z priameho kopu trafil len brvno. Do vedenia sa dostala na druhej strane Brazília, keď v 12. minúte trafil presne Raphinha.

Kolumbia síce krátko na to vyrovnala, ale Davinson Sanchez bol v ofsajde. Tesne pred koncom polčasu však Daniel Munoz zariadil nerozhodný výsledok.

V druhej 45-minútovke mali oba tímy šancu rozhodnúť, no obaja brankári podržali svoje mužstvá. Kolumbia sa v sobotu v Arizone stretne s Panamou, ktorá obsadila druhé miesto v C-skupine.

3.00 Uruguaj - Brazília

Brazíliu čaká v sobotu v Las Vegas víťaz "céčka" a zatiaľ stopercentný Uruguaj. "Kanárikom" však pre kartový trest nepomôže Vinicius Junior.

Raphinha zdôraznil, že si proti súperovi veria a chcú postúpiť ďalej: "Náš tím sa zlepšuje každým zápasom, každým tréningom a myslíme si, že sme na správnej ceste.

Žiaľ, nedosiahli sme výsledok, ktorý sme chceli a neskončili sme ani na pozícii, s ktorej sme sa chceli kvalifikovať do štvrťfinále.

Ale kto chce byť majstrom, nemal by sa starať o to, s kým bude hrať v ďalšom kole. Musíme byť pripravení na kohokoľvek," uviedol krídelník Barcelony podľa AFP.