Fanúšik zbiera odpadky a upratuje tribúnu. Zadarmo a s láskou

Fanúšik Štefan Vavrík.
Fanúšik Štefan Vavrík. (Autor: FK Beluša)
Ivan Mriška|29. sep 2022 o 14:30

Od vedenia klubu si vyslúžil pochvalu.

BELUŠA. Futbal je pre neho veľká vášeň. Každý víkend sleduje zápasy FK Beluša a cestuje aj na ihriská súperov.

Štefan Vavrík však nie je obyčajný fanúšik. Na každý domáci zápas príde v predstihu a poupratuje celú tribúnu. Vyzbiera odpadky a očistí každú jednu sedačku.

„Robí to z vlastnej iniciatívy. Aby sa fanúšikovia cítili príjemne. Klobúk dole pred takýmito zanietenými ľuďmi,“ ďakuje vedenie FK Beluša.

Nosí dresy a pomôcky

Pred zápasmi pomáha Vavrík s nosením dresov a tréningových pomôcok. Hráči ho za to neraz zavolali do kabíny a poďakovali mu.

„Som veľký fanúšik. Futbal v Beluši je pre mňa všetko. Odmalička som dlhé roky hrával, teraz pomáham, kde sa dá,“ povedal čoskoro 40-ročný priaznivec FK Beluša Štefan Vavrík.

Všetky aktivity v klube robí dobrovoľne, bez nároku na honorár. Už takmer dvadsať rokov.

„Nič nechcem, robím to s láskou. Vieme, aká je dnes v dedinskom futbale situácia. Kluby nemajú peniaze a padajú ako hrušky. Nechcem, aby sa to stalo aj v Beluši. Keď môžem pomôcť aspoň málom, urobím to,“ dodal.

Ďakoval mu kapitán

Od ostatných priaznivcov a hráčov si za svoje konanie získal veľkú poklonu. „Klobúk dole,“ napísal na sociálnej sieti kapitán Beluše Michal Hrenák.

A čo ho vedie k tomu, aby vo voľnom čase zadarmo upratoval tribúnu a okolie štadióna?

„Človek musí mať k tomu vzťah. A mňa to baví. Mám dobrý vzťah s prezidentom klubu, hráčmi i trénermi. Viem, že inde za to možno ľudia berú peniaze. Ja som však spokojný. Kým budem žiť a dovolí mi zdravie, budem to robiť aj naďalej,“ prezradil Vavrík.

FK Beluša patrí medzi popredné kluby tretej ligy Západ. V pohári vytrápila Slovan Bratislava, s ktorým prehrala 0:2.

V samom závere mohla vyrovnať na 1:1, no nepremenila pokutový kop a z brejku inkasovala.

„Pekné by bolo, keby sme postúpili do druhej ligy. Herne by sme na to mali. Celoslovenská liga je však finančne náročná. Klobúk dole pred ľuďmi, ktorí dávajú do futbalu peniaze. Pretože bez nich to dnes nejde.

Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Nášmu klubu budem fandiť v akejkoľvek súťaži,“ uzavrel verný fanúšik FK Beluša Štefan Vavrík.

Tabuľka III. ligy Západ

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: