Barcelona zaváhala v prvom kole, dohrávala bez útočníka aj trénera

Futbalisti Barcelony a rozhodca Guillermo Cuadra Fernandez.
Futbalisti Barcelony a rozhodca Guillermo Cuadra Fernandez. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. aug 2023 o 22:00 (aktualizované 14. aug 2023 o 00:05)

Prvé tri body v sezóne získali Betis či Osasuna.

MADRID. Futbalisti Betisu Sevilla zvíťazili v úvode novej sezóny španielskej La Ligy, na ihrisku Villarrealu uspeli po výsledku 2:1.

Triumf Andalúzanov zabezpečil v šiestej minúte nadstaveného času druhého polčasu skúsený 31-ročný útočník Willian Jose.

Úspešný vstup má za sebou Osasuna, ktorá uspela na pôde Celta Vigo (2:0). O góly sa postarali Ruben Garcia a Moi Gomez.

V závere nedeľňajšieho programu bola v akcii aj FC Barcelona. Úradujúci šampióni však už v úvodnom kole zaváhali, keď remizovali s Getafe 0:0.

Zápas po údere lakťom nedohral Raphinha, na druhej strane bol vylúčený Jaime Mata a 20 minút pred koncom poslal rozhodca na tribúnu aj trénera Xaviho.

La Liga - 1. kolo:

Villarreal - Betis Sevilla 1:2 (0:1)

Góly: 61. Cuenca - 20. Perez, 90.+6 Willian Jose

Celta Vigo - Osasuna 0:2 (0:1)

Góly: 24. Garcia, 74. Gomez

Getafe - FC Barcelona 0:0

ČK: 57. Mata po druhej ŽK - 42. Raphinha, 70. Xavi (tréner)

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona zaváhala v prvom kole, dohrávala bez útočníka aj trénera