Zápas v Bilbau rozhodol efektný gól, Slováci sa z bodov netešili

Momentka zo zápasu medzi Athleticom Bilbao a Realom Betis.
Momentka zo zápasu medzi Athleticom Bilbao a Realom Betis. (Autor: Real Betis Balompié/ twitter)
TASR|5. máj 2023 o 00:15

Espanyol čaká boj o záchranu.

MADRID. Futbalisti FC Sevilla zvíťazili vo štvrtkovom zápase 33. kola La Ligy doma nad Espanyolom Barcelona 3:2, keď v druhom polčase otočili z 1:2.

Pripísali si štvrtú výhru v piatich dueloch a figurujú na desiatom mieste tabuľky. Naopak, Espanyol je predposledný a čaká ho náročný súboj o záchranu.

Mallorca v základnej zostave s Martinom Valjentom prehrala v Girone 1:2. Brankár Dominik Greif zápas sledoval len z lavičky náhradníkov.

Zápas medzi Athleticom Bilbao a Betisom Sevilla rozhodla situácia už zo šiestej minúty, keď cenné tri body hosťom vystrelil efektným zakončení Willian José.

Rovnako ako Girona vyhralo doma 2:1 aj Rayo Vallecano. To si proti Realu Valladolid pripísalo dvanástu výhru v sezóne a poskočilo na ôsme miesto.

La Liga - 33. kolo:

Girona - RCD Mallorca 2:1 (1:0)

Góly: 45.+2 Bernardo, 84. Castellanos - 80. Muriqi (z 11m)

/Martin Valjent odohral celý zápas, Dominik Greif (obaja Mallorca) bol na lavičke náhradníkov/

FC Sevilla - Espanyol Barcelona 3:2 (1:2)

Góly: 22. Gil, 69. Ocampos (z 11m), 88. Gueye - 29. Rekik (vl.), 43. Puado

Athletic Bilbao - Betis Sevilla 0:1 (0:1)

Gól: 6. José, ČK: 90+3. Vivian (Bilbao)

Rayo Vallecano - Real Valladolid 2:1 (0:0)

Góly: 48. de Tomás, 80. Camello - 84. León

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Zápas v Bilbau rozhodol efektný gól, Slováci sa z bodov netešili