Raphinha sa teší po strelenom gól v drese FC Barcelona.
Raphinha sa teší po strelenom gól v drese FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. mar 2023 o 18:37 (aktualizované 5. mar 2023 o 23:05)

Barcelone stačil na triumf jediný gól, Real nestrelil ani jeden.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v 24. kole španielskej La Ligy nad Valenciou 1:0. Na čele tabuľky majú 9-bodový náskok pred druhým Realom Madrid, ktorý večer iba remizoval na pôde Betisu Sevilla 0:0.

Karim Benzema síce v 12. minúte z priameho kopu dopravil loptu do siete, gól však neplatil, lebo Antonio Rüdiger stojaci vedľa múru sa dotkol lopty rukou.

O triumfe Barcelony rozhodol v 16. minúte Raphinha, ktorý po oblúčiku Sergia Busquetsa do šestnástky hlavičkou prekonal Giorgiho Mamardašviliho.

Ferran Torres nepremenil v druhom polčase pokutový kop a domáci napokon dohrávali s desiatimi, keď Ronald Araujo videl v 59. minúte červenú kartu.

Hráči Realu Valladolid zdolali Espanyol Barcelona 2:1 a v tabuľke sa posunuli na 14. miesto.i Espanyol Barcelona 2:1 a v tabuľke sa posunuli na 14. miesto.