O hráčov Podbrezovej je záujem. Pomôcť má bývalý reprezentant

Rodák z Argentíny David Depetris (uprostred) pred štartom prípravy hráčov Podbrezovej.
Rodák z Argentíny David Depetris (uprostred) pred štartom prípravy hráčov Podbrezovej. (Autor: TASR)
TASR|13. jún 2024 o 20:05

Podbrezová začala s letnou prípravou na novú sezónu.

PODBREZOVÁ. Futbalisti Podbrezovej sa vo štvrtok stretli na úvodnom zraze a absolvovali aj prvý tréning v letnej príprave na novú sezónu.

Trénerovi Romanovi Skuhravému sa hlásilo 19 hráčov, ďalší sa pripoja v najbližších dňoch. Káder sa nateraz rozrástol o novú posilu Davida Depetrisa, ktorý prišiel z Banskej Bystrice. Ďalších osem hráčov je na skúške.

"V pondelok sa pripoja ďalší hráči k tímu, nateraz môžem potvrdiť príchod útočníka Depetrisa a pracujeme i na ďalších transferoch.

Zhruba štyri máme hotové, no pokiaľ títo novici nebudú tu a nebudú oblečení v tréningovom drese, tak ich mená navonok púšťať nebudem. Avšak ide skôr o hráčov do ofenzívy. Pracujeme na transferoch futbalistov do každej línie.

Pôjde i o známe mená s ligovými skúsenosťami," prezradil na tlačovom brífingu generálny manažér FK Železiarne Podbrezová Miroslav Poliaček.

VIDEO: David Depetris pre začiatkom letnej prípravy

Z Podbrezovej sú na odchode nateraz piati futbalisti - Mikuláš Bakaľa (Den Bosch), Christophe Kabongo (Lommel), Peter Kováčik (Como), Muhammed Hydara (Pohronie, hosťovanie) a Maksym Chiminec (Pohronie).

"Niektorí hráči išli za lepším. Je ešte záujem o našich hráčov, možno dvaja odídu. Obmena teda nastane, ale na prvé kolo nastúpi v základnej zostave zhruba šesť hráčov, ktorí hrali v Podbrezovej i na jar," doplnil Poliaček.

Tréner Roman Skuhravý začína v Podbrezovej svoju štvrtú sezónu. Po úvodnom zraze vyjadril presvedčenie, že káder bude konkurencieschopný:

"Som rád, že prišiel David Depetris a môžem ho konečne trénovať. Som presvedčený, že v našom spôsobe hry bude ďaleko bližšie k bránke. Môže to byť presne ten kamienok, ktorý nám v minulej sezóne chýbal.

To, že nám odišli dôležití hráči, tak s tým nemám žiadny problém. Pre nás je jednoduché nájsť nového Kováčika, nového Bakaľu a znova byť s nimi úspešní.

Nie je jednoduché vytipovať si do Podbrezovej hráčov a zvádzať o nich boj, ale je to férový boj. Chceme tu mať tých futbalistov, ktorí tu chcú byť a presne vedia prečo sú tu. A je mi jedno, či budú z Česka, Poľska alebo Gambie. Chcem tu mať hladných hráčov túžiacich po úspechu."

VIDEO: Roman Skuhravý pre začiatkom letnej prípravy

Podbrezovej chce v nastávajúcej sezóne pomôcť v útoku 36-ročný skúsený harcovník David Depetris. V Banskej Bystrici nedostával veľa priestoru no aj ako striedajúci hráč dokázal strieľať góly v dôležitých momentoch.

Pred prvým štvrtkovým tréningom v novom drese uviedol:

„Viem, že idem k rivalovi po troch rokoch v Banskej Bystrici, ale teraz som tu a budem robiť všetko pre to, aby sme porazili nielen Bystricu, ale aj ostatných.

Som na to na sto percent nachystaný a idem do prípravy naplno. Verím, že ako tím budeme napredovať. Ja určite popracujem na tom, aby som hral čo najviac minút a pomáhal tímu," povedal niekdajší reprezentant.

Novými členmi realizačného tímu sú druhý asistent Lukáš Ďuriška, kondičný tréner David Skuhravý a trénerom brankárov bude Miroslav Seman.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»O hráčov Podbrezovej je záujem. Pomôcť má bývalý reprezentant