Ondrej Duda (vpravo) v zápase Luxembursko - Slovensko v kvalifikácii EURO 2024.
Ondrej Duda (vpravo) v zápase Luxembursko - Slovensko v kvalifikácii EURO 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. okt 2023 o 22:50

Kto zažiaril, kto mohol ukázať viac.

LUXEMBURG. Slovenskí futbalisti vyhrali v zápase J-skupiny kvalifikácie EURO 2024 proti Luxembursku 1:0 premiérovým reprezentačným gólom Dávida Ďuriša.

V tabuľke zvýšili náskok pred pondelňajším súperom už na päť bodov. Do konca kvalifikácie odohrajú oba tímy ešte po dva zápasy.

Slováci podali azda najslabší výsledok v celej kvalifikácii, napriek tomu mohli po zápase oslavovať.

V prvom polčase čelili zverenci Francesca Calzonu náporu šikovnejších a kreatívnejších domácich, viacero príležitostí im ponúkli sami chybnou rozohrávkou. Slovákov podržal aj systém VAR, ktorý revidoval penaltový verdikt španielskeho rozhodcu po vysokej nohe Vavra.

Po prestávke tempo hry upadlo. Ani domáci už neboli takí nebezpeční. Slováci sa dlho nevedeli dostať do šance a hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami.

V 77. min však prišla gólová akcia hostí: Hancko výborným centrom našiel v šestnástke nabiehajúceho Ďuriša, ktorý skóroval.

V nervóznom závere sa už skóre nemenilo. Aj vďaka Dúbravkovi, ktorý v 81. minúte vyrazil výborne mierený pokus Rodriguesa.

Kto zaujal a kto sklamal, od koho ste čakali viac? Oznámkujte slovenských futbalistov za výkon proti Luxembursku.

Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slováci utrpeli víťazstvo a majú na dosah EURO. Oznámkujte ich za výkon v Luxembursku