Futbalisti španielskeho tímu Getafe.
Futbalisti španielskeho tímu Getafe. (Autor: getafecf/ instagram)
Sportnet|13. sep 2021 o 21:55 (aktualizované 14. sep 2021 o 00:05)

O osude zápasu rozhodol Lucas Pérez.

MADRID. Futbalisti Getafe prehrali v pondelňajšom zápase 4. kola najvyššej španielskej súťaže s Elche najtesnejším rozdielom 0:1.

Klub z mestskej časti Madridu zaznamenal štvrtú prehru v sezóne. Momentálne je najhorším tímom súťaže. Bodovať zatiaľ nedokázalo ani Deportivo Alavés, ale to odohralo o jeden zápas menej než Getafe.

O jeho prehre rozhodol v 69. minúte striedajúci Lucas Pérez. Španiel sa vyhol ofsajdu, následne aj obrancovi súpera a pravačkou poslal loptu do siete.

Elche malo v úvode sezóny ťažký žreb, no dokázalo remizovať s Bilbaom aj Sevillou. Teraz sa dočkalo prvej výhry a v tabuľke sa posunulo na deviate miesto.

V druhom dueli zvíťazil Betis Sevilla nad Granadou 2:1. V 89. minúte strelil rozhodujúci gól po parádnom sóle od polovice ihriska Sergio Canales.