Tréner Azerbajdžanu Fernando Santos v zápase proti Slovensku.
Fotogaléria (31)
Tréner Azerbajdžanu Fernando Santos v zápase proti Slovensku. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. okt 2024 o 10:57

Fernando Santos sa netají tým, že chce zvýrazniť Azerbajdžan na futbalovej mape.

BRATISLAVA. Tréner azerbajdžanskej futbalovej reprezentácie Fernando Santos bol po pondelňajšom stretnutí 1. skupiny C-divízie Ligy národov 2024/2025 proti Slovensku (1:3) sklamaný z toho, že jeho mužstvo nezabodovalo ani na štvrtý pokus v aktuálnej edícii tejto súťaže.

Za výkon proti slovenským futbalistom sa však azerbajdžanské mužstvo vôbec nemusí hanbiť.

„Počas 68 minút sme podali celkom dobrý výkon. Pre víťazstvo sme urobili všetko, mali sme prevahu.

Šťastie bolo na strane súpera,“ povedal 70-ročný Portugalčan podľa webu Azerbajdžanskej futbalovej federácie (AFFA).

Fotogaléria zo zápasu Azerbajdžan - Slovensko v Lige národov (C-divízia, skupina 1)

Domáci si v 15. minúte strelili vlastný gól, ale ešte do prestávky dokázali vyrovnať, pričom si vypracovali viacero nádejných príležitostí.

Hra sa definitívne naklonila na slovenskú stranu po vylúčení Mahira Emreliho v 70. minúte. Dovtedy bol zápas otvorený.

„Červená karta bola bod zlomu. V početnej nevýhode na ihrisku bolo ťažké zmeniť hru. Opäť sme si vytvorili 4-5 gólových situácií.

Myslím si, že verdikt rozhodcu v tejto fáze zápasu, kde Mahir Emreli dostal červenú kartu, je na polemiku,“ dodal kouč portugalských majstrov Európy z roku 2016.

Fernando Santos sa netají tým, že chce zvýrazniť Azerbajdžan na futbalovej mape, no podľa neho naďalej existujú veci, ktoré treba rapídne zlepšiť.

„V tíme vidím určitý potenciál. Naším cieľom je v budúcnosti predvádzať lepší futbal.

Gólové situácie, ktoré sme si utvorili v zápasoch proti Švédsku, Estónsku a Slovensku, vytvárajú základ pre pozitívne myšlienky do budúcnosti,“ skonštatoval skúsený kormidelník pre domáce médiá.