Ronaldo načal ďalšiu stovku gólov, Švédom zabrali kvalitní útočníci

Cristiano Ronaldo sa teší z gólu v zápase Portugalsko - Škótsko v Lige národov.
Cristiano Ronaldo sa teší z gólu v zápase Portugalsko - Škótsko v Lige národov. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. sep 2024 o 23:15

Španieli dohrávali v desiatich, no zvíťazili.

BRATISLAVA. Futbalisti Švédska sú rovnako ako Slováci po dvoch zápasoch v 1. skupine C-divízie Ligy národov bez straty bodu. V nedeľu si bez problémov poradili doma s Estónskom po výsledku 3:0.

Obhajcovia prvenstva a úradujúci majstri Európy Španieli zvíťazili napriek červenej karte vo Švajčiarsku 4:1 v 4. skupine A-divízie. O triumfe Portugalcov nad Škótmi 2:1 v 1. skupine A-divízie rozhodol Cristiano Ronaldo.

Najbližší súperi Slovákov urobili rozhodujúci krok k triumfu v záverečných piatich minútach prvého polčasu, v ktorých zaznamenali všetky tri góly.

Dvakrát sa v drese Švédska presadil útočník Sportingu Lisabon Viktor Gyökeres, tretí gól pridal spoluhráč Martina Dúbravku z Newcastlu Alexander Isak.

Španieli mali v Ženeve výborný vstup do stretnutia, keď sa v úvodnej štvrťhodine presadili Joselu i Fabian Ruiz. V 20. minúte však zatiahol za ručnú brzdu obranca Robin Le Normand a uvidel červenú kartu.

Ešte do prestávky dokázal znížiť Mohamed Andouni a črtala sa dráma, no druhý polčas priniesol iný priebeh, ako si priali domáci fanúšikovia. V daždivom počasí dokázali skórovať z rýchleho protiútoku druhýkrát Ruiz a aj striedajúci Ferran Torres.

Ronaldo sa vo štvrtok ako prvý hráč dostal na métu 900 gólov v kariére, keď skóroval proti Chorvátsku a v Lisabone si opäť zlepšil strelecký účet.

Víťazný gól dal v 88. minúte, keď zblízka dorazil do siete center Nuna Mendesa. O víťazstve Chorvátov nad Poliakmi rozhodol veterán Luka Modrič, ktorý sa v 52. minúte postaral o jediný gól duelu.

Dáni sú naďalej stopercentní, v nedeľnom zápase 4. skupiny zdolali Srbsko 2:0. O góly domácich sa postarali stredopoliar Rennes Albert Grönbäk a útočník Lipska Yussuf Poulsen.

Bielorusi zvíťazili v 3. skupine C-divízie na pôde Luxemburska 1:0. V tabuľke majú na konte štyri body, Luxembursko je bez bodu.

Gibraltár - Lichtenštajnsko 2:2 (1:0)

Góly: 8. Walker, 90.+7. Scanlon - 53. Sag, 90.+14. Hasler (z 11 m)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Ronaldo načal ďalšiu stovku gólov, Švédom zabrali kvalitní útočníci