BRATISLAVA. Po zápase často nespí, pracuje a analyzuje. Sám seba. Aj o druhej v noci si zapne záznam svojho výkonu a študuje, čo mohol urobiť lepšie.
„Vždy som pracoval navyše. Až ma v Taliansku brzdili, aby som už toľko netrénoval,“ hovoril Dávid Hancko. Aj podľa slov svojich blízkych pôsobí ako workoholik.
Radí sa aj so športovým psychológom Mariánom Jelínkom, ktorý pomáhal aj Jaromírovi Jágrovi.
Prvý príde na tréning, posledný odíde. Od svojho príchodu do Feyenoordu Rotterdam v auguste minulého roka nevynechal jediný zápas. Ťahá sériu 62 štartov. Medzitým vyhral holandský titul.
Futbalisti Slovenska vo štvrtok o 20.45 h. na Tehelnom poli privítajú Island. Európsky šampionát majú na dosah, stačí im získať bod.
Ak nerátame brankára Martina Dúbravku, tak práve Hancko je zatiaľ najväčším ťahúňom národného tímu v boji o majstrovstvá Európy. Dal dva góly, na ďalšie dva prihral.
Je najlepším strelcom a najproduktívnejším hráčom. Pritom je obranca.
Veľké kluby si zistili cenu
Hodnota žiadneho slovenského hráča nešla za posledný rok tak prudko hore. V lete 2022 stál podľa špecializovaného servera Transfermarkt 4,5 milióna eur, o päť mesiacov už bol trojnásobne drahší.
V marci 2023 bola pri jeho mene cenovka dvadsať miliónov. V lete bol o ďalších päť miliónov hodnotnejší. A dnes je ocenený na tridsať miliónov.
Podľa Transfermarkt je dlhší čas najdrahším Slovákom Milan Škriniar (50 mil. eur), druhý je Lobotka (40). Tretí Hancko. Realita však môže byť iná. Hancko má jednu výhodu.
Od spomínanej dvojice je o tri roky mladší. Má iba dvadsaťpäť, navyše je ľavák a univerzál.
„Viem, že niektoré veľké kluby si samé zistili cenu. Všetko bolo nad