Premier League: V úvodnom dueli poľahky triumfoval obhajca titulu

Burnley FC - Manchester City: ONLINE prenos z 1. kola Premier League 2023/2024.
Burnley FC - Manchester City: ONLINE prenos z 1. kola Premier League 2023/2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. aug 2023 o 15:00

Sledovali ste online prenos zo zápasu 1. kola Premier League: Burnley - Manchester City.

BURNLEY. Futbalisti Burnley FC a Manchestru City dnes hrali prvý zápas novej sezóny Premier League 2023/2024.

Išlo o zápas nováčika, ktorý sa po roku vrátil medzi elitu a úradujúceho majstra, ktorý sa v tomto ročníku pokúsi získať štvrtý anglický titul v sérii.

Kvalita na strane hostí sa prejavovala od úvodných minút. V prvom polčase dvakrát skóroval Erling Haaland a po zmene strán uzavrel skóre na 3:0 Rodri.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Burnley FC - Manchester City dnes (LIVE, Premier League 2023/2024, 1. kolo, piatok)

Anglická Premier League  2023/2024
11.08.2023 o 21:00
1. kolo
Burnley
0:3
(0:2, 0:1)
90+7 minúta
Ukončený
Manchester City
Prehľad
Góly: 3. Haaland, 36. Haaland, 75. Rodri. ŽK: 75. P. Guardiola (MAC). ČK: 90+4. Zaroury (BLY). Rozhodca: C. Pawson – S. Bennett, S. Meredith.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 5:9. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:7.
Hostia z Manchestru dnes víťazia jednoznačne 3:0. Za hostí skóroval dva krát Erling Haaland a tretí gól pridal Rodri. Sledovali sme dobrý duel. Hlavne v prvom polčase. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
90+9
Koniec zápasu.
90+7
Zápas sa už len dohráva.
90+5
changeStriedanie v tíme hostí. Z ihriska odchádza K. Walker a na jeho miesto prichádza Ja. McAtee.
90+4
redCardDomáci hráč A. Zaroury dostáva červenú kartu za veľmi tvrdý zákrok zozadu na Walkera!
90+1
changeDvojité striedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza S. Berge a na jeho miesto prichádza J. Brownhill.

Z ihriska odchádza L. Foster a na jeho miesto prichádza N. Redmnod.
90
Hostia držia loptu na kopačkách a kombinujú.
88
Phil Foden sa dostával do zakončenia. V poslednej chvíli sa však pošmykol.
86
Rýchla akcia hostí na ktorej konci bol Álvarez. Jeho pokus Trafford chytá.
84
Berge prihrával do vápna na Fostera, ale jeho pokus bol tečovaný na rohový kop.
82
Gvardiol sa okamžite zapojil do zápasu a Fosterovu strelu zblokoval na rohový kop.
80
changeTrojité striedanie v tíme hostí. Z ihriska odchádza N. Aké a na jeho miesto prichádza C. Palmer.

Z ihriska odchádza E. Haaland a na jeho miesto prichádza J. Gvardiol.

Z ihriska odchádza R. Lewis a na jeho miesto prichádza A. Laporte.
79
Haaland potiahol akciu stredom. Na ľavom krídle vysunul Álvareza. Druhý menovaný zakončoval, ale trafil len Manuela.
77
City potvrdili svoju dominanciu tretím gólom a o víťazovi je dnes rozhodnuté.
75
goalManchester City dal gól! Hostia pridávajú tretí gól v zápase. City zahrávali štandardnú situáciu. V pokutovom území sa najlepšie zorientoval RODRI, ktorý loptu nekompromisne poslal do siete.
75
yellowCardTréner hostí Pep Guardiola dostáva žltú kartu za nešportové správanie.
74
changeStriedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza J. Beyer a na jeho miesto prichádza Manuel.
72
Rýchla akcia hostí. Phil Foden dostal prihrávku za obranu. Okamžie hľadal Haalanda, ale ten jeho prihrávku nestihol. Následuje odkop od domácej brány.
70
V posledných minútach sa zápas odohráva medzi šestnástkami.
68
Rodri postupoval dopredu a zakončil. Jeho pokus zblokoval Roberts. City sú lepším mužstvom.
66
Bruun Larsen sa dostával do útoku, ale pomohol si faulom.
64
Aktuálny pomer rohových kopov 2:4.
63
Rodri fauloval Beyera. Domáci zostanú pri lopte.
61
changeDvojité striedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza M. Amdouni a na jeho miesto prichádza A. Zaroury.

Z ihriska odchádza L. Koleosho a na jeho miesto prichádza J. Larsen.
60
Rýchla akcia hostí. Haaland posunul loptu na Álvareza. Druhý menovaný zakončil veľmi nepresne.
58
Hráči City kontrolujú dianie na ihrisku.
56
Po rohovom kope zakončoval hlavou opäť Rodri. Trafford aj tento pokus chytá.
55
Rodri vypálil z veľkej diaľky. Trafford vyráža jeho pokus na rohový kop.
54
Hostia zahrávali dva rohové kopy po sebe. Domáca obrana si s nimi poradila.
53
Haaland zakončoval z rýchlej akcie. Domáci obranca jeho pokus zblokoval na rohový kop.
52
Foster dostal dobrú prihrávku. Akanji ho však výborne zastavil.
50
Tempo hry nám upadlo. Nič vážnejšie sa na ihrisku nedeje.
48
Berge chcel centrovať do vápna, ale Kovačič ho zablokoval.
46
Ani jeden z trénerov do druhého polčasu nestriedal.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas. Hráči City vedú 2:0 a musíme uznať, že zaslúžene. Hostia sú lepším mužstvom. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas.
45+6
Prvý polčas sa skončil.
45+4
Hostia kontrolujú dianie na ihrisku.
45+2
Phil Foden dostal výbornú prihrávku za obranu. Dostával sa do šance, ale výborne ho zablokoval Roberts.
44
Pri lopte brankár Ederson. S rozohrávkou sa neponáhľa.
42
Domáci sa snažia niečo vymyslieť v útoku. Amdouni si však nerozumel s Fosterom.
40
Kovačič si robil priestor na zakončenie, ale zastavil ho hvizd rozhodcu. Domáci sú pri lopte.
38
Domáci zahrávali rohový kop, ale nič z neho nevyťažili.
36
goalManchester City dal gól! Jednoduchá akciu hostí končí druhým gólom! Kyle Walker poslal prihrávku do vápna. Álvarez ju priťukol ERLINGOVI HAALANDOVI, ktorý parádnou strelou navyšuje skóre svojho tímu!
35
Kyle Walker chcel centrovať z pravej strany. Jeho pokus zblokoval Vitinha.
33
Hostia sú pri lopte a kombinujú. Do šancí sa však nedostávajú.
31
Domáci prebrali v posledných minútach iniciatívu a sú veľmi nebezpeční.
29
Hostia pokazili rozohrávku. Foster sa dostal k lopte a zakončil tesne mimo brány Edersona.
28
Amdouni sa dostával pred Edersona. Brankár City však vybehol včas a akciu Burnley zastavil.
26
Hostia sú naďalej veľmi aktívni. Domáci sú pod neustálym tlakom.
24
changeVynútené striedanie v tíme hostí. Z ihriska odchádza zranený K. De Bruyne a na jeho miesto prichádza M. Kovačič.
22
Kevin De Bruyne je zranený. Uvidíme či bude pokračovať v zápase.
21
Haaland si pomohol pri útočení faulom. Domáci sa dostanú k lopte.
19
Amdouni sa predral do vápna. Zakončoval z pravej strany. Ederson jeho pokus chytá.
18
Rodri zakončoval vo veľkej šanci, ale zastavil ho ofsajd.
17
City opäť predvázajú im tipickú kombináciu.
16
Domáci zahrozili. Koleosho zakončoval z vnútra pokutového územia. Netrafil však bránu.
15
Aktuálny pomer držania lopty 18% : 82%.
14
City sú zatiaľ jasne lepším mužstvom.
12
Haaland zakončoval hlavou z uhla. Jeho pokus letí mimo domácu bránu.
10
Začiatok zápasu je vo výbornom tempe.
9
Walker zastavil nedovolene Cullena a tak budú domáci zahrávať štandardnú situáciu.
7
Amdouni sa dostával do šance, ale Akanji ho čisto zastavil.
7
Pri lopte je brankár Ederson a zakladá ďaľšiu akciu City.
5
Hostia sú opäť nasťahovaní na útočnej polovici.
3
goalManchester City dal gól! Hostia otvárajú skóre zápasu! City zahrávali rohový kop. Rodri parádne sklepol loptu na ERLINGA HAALANDA, ktorý pohotovo prekonáva Trafforda v domácej bráne.
3
De Bruyne fauloval Vitihnu. Domáci sa dostávajú k lopte.
2
Hostia držia loptu na svojích kopačkách a kombinujú.
1
Výkop zápasu mali domáci futbalisti.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Burnley FC: Trafford – Roberts, O'Shea, Al-Dakhil, Beyer – Koleosho, Berge, Cullen (C), Vitinho – Amdouni, Foster.
Náhradníci: Muric – Ekdal, Cork, Gudmundsson, Brownhill, Redmond, Larsen, Zaroury.
Tréner: V. Kompany

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Aké, Lewis – De Bruyne (C), Rodri – B. Silva, J. Álvarez, Foden – Haaland.
Náhradníci: Ortega – Gómez, Gvardiol, Laporte, Grealish, Kovačić, Ja. McAtee, Palmer, K. Phillips.
Tréner: P. Guardiola

Rozhodca: C. Pawson – S. Bennett, S. Meredith.
Po letnej prestávke tu máme opäť anglický futbal. V 1. kole anglickej Premier league sa zameráme na zápas Burnley FC a Manchester City.

Burnley FC

Nováčik Premier league vyhral Championship so ziskom 101 bodov. V prvom zápase majú domáci proti sebe najťažšieho možného súpera. Proti Manchestru City to budú mať veľmi náročné. Uvidíme či sa im podarí bodovať.

Hostia za Manchestru sú obhajcovia majstrovského titulu. V dnešnom zápase sú favoritom. Vstup do sezóny sa im však nepodaril. Prehrali v Community shield s rivalom z Arsenalu. Zápas skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 1:1. Rozhodli pokutové kopy, ktoré zvládli lepšie londýnčania a zvíťazili 5:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.
Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Premier League: V úvodnom dueli poľahky triumfoval obhajca titulu