Klopp si kopol do Barcelony: Keď nemám peniaze, tak predsa nemíňam ďalšie

Jürgen Klopp.
Jürgen Klopp. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, SITA|16. aug 2022 o 15:40

Tréner FC Liverpool nerozumie rozhadzovaniu peňazí v podaní FC Barcelona.

LIVERPOOL. Tréner futbalistov anglického klubu FC Liverpool Jürgen Klopp nechápe spôsob, akým španielsky FC Barcelona počas tohtoročného leta postupuje na prestupovom trhu.

Organizácia z Camp Nou má dlhodobo finančné problémy, no len čo sa dostala k nejakým peniazom, bezhlavo ich investovala do drahých nákupov posíl.

„Výdavkom Barcelony nerozumiem,“ povedal Klopp v rozhovore pre nemecký magazín Kicker, citoval ho web španielskeho denníka Marca.

„Ak mi predsa niekto povie, že už nemám peniaze, tak predsa nebudem míňať. S kreditnou kartou sa mi to v minulosti stalo dvakrát,“ dodal 55-ročný rodák zo Stuttgartu.

Barcelona v letnom prestupovom období kúpila Roberta Lewandowského z Bayernu Mníchov, Julesa Koundého z FC Sevilla a Raphinhu z Leedsu United.

Okrem toho bez vyplatenia odstupného dotiahla Andreasa Christensena a Francka Kessiého či predĺžila kontrakt s Ousmanom Dembélém.

Aby mohla pokryť tieto transakcie, predala časť svojho produkčného centra i 25-percent televíznych práv na španielsku La Ligu na nasledujúcich 25 rokov.

Taktiež vďaka štedrej sponzorskej zmluve barcelonský štadión minimálne 12 rokov ponesie názov Spotify Camp Nou.

„Keď sa na to pozriem ako futbalový fanúšik, tak nerozumiem. Jediný klub, ktorý kedysi predal štadión a ďalšie práva dopredu, bola Borussia Dortmund. V poslednej sekunde však musel prísť Hans-Joachim Watzke (nemecký podnikateľ a šéf Borussie, pozn.). Všetko vtedy zachránil. Neviem však, či je v Barcelone nejaký Watzke,“ skonštatoval Klopp.

Jeho Liverpool má po dvoch kolách nového ročníka anglickej Premier League 2022/2023 na konte iba dva body za dve remízy. V pondelok večer "The Reds" doma zaváhali s tímom Crystal Palace (1:1), v prvom kole s Fulhamom (2:2), v ktorého bráne stál Slovák Marek Rodák.

Nachádzate sa tu: