Štyri zápasy, štyrikrát 1:0. Senegal zachránila až penalta Maného

Sadio Mané.
Sadio Mané. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. jan 2022 o 16:30 (aktualizované 10. jan 2022 o 21:53)

Turnaj má ďalší prípad výskytu koronavírusu.

YAOUNDÉ. Futbalisti Senegalu zvládli svoj prvý duel na 33. ročníku Afrického pohára národov v Kamerune. V dueli B-skupiny zdolali Zimbabwe 1:0 gólom z penalty v 97. minúte, ktorú premenil útočník Liverpoolu Sadio Mané.

Guinea si v ďalšom súboji "béčka" poradila s Malawi. O jediný presný zásah duelu sa postaral 28-ročný obranca francúzskeho Toulouse Issiaga Sylla.

Aj v zápase C-skupiny padol iba jeden gól, Maroko v ňom zdolalo Ghanu 1:0. Hráči zo Severnej Afriky vyhrali napriek tomu, že im chýbal Aymen Barkok.

Dvadsaťtriročný stredopoliar bundesligového Eintrachtu Frankfurt mal pozitívny test na koronavírus, a tak musel zamieriť do izolácie.

V poslednom pondelkovom zápase sa, ako inak, zrodil výsledok 1:0. O výhre Ghany nad Komory rozhodol už v 16. minúte zápasu Aaron Boupendza.

Gól: 16. Boupendza

Domov»Futbal»Reprezentácie»Štyri zápasy, štyrikrát 1:0. Senegal zachránila až penalta Maného