Ružomberok viedol o tri góly, napokon sa strachoval o víťazstvo

Adam Brenkus (Ružomberok) strieľa druhý gól penalty v zápase 2. kola Fortuna ligy proti Seredi. (Autor: TASR)
TASR|30. júl 2021 o 22:12

Ružomberok zdolal Sereď 3:2.

TRNAVA. Futbalisti Ružomberka vyhrali v piatkovej predohrávke 2. kola Fortuna ligy nad Sereďou 3:2. Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Rušný prvý polčas priniesol viacero pološancí na oboch stranách, no nemali gólové vyústenie. Neujala sa ani strela Hašu, ktorú v 40. minúte zastavila konštrukcia ružomberskej bránky.

Hostia išli do vedenia v 50. minúte, keď si Regáliho pokus zrazil do vlastnej siete Michalík. Výborný vstup Ružomberka do druhého polčasu podčiarkol Brenkus gólom z jedenástky, ktorú zavinil Michalík faulom na Gereca.

Na rozdiel triedy upravil striedajúci Dopater. Sereď sa síce dokázala dvoma gólmi priblížiť k súperovi, no nezabránila druhej prehre v novej sezóne.

Fortuna liga 2021/2022 2. kolo:

Sereď - Ružomberok 2:3 (0:0)

Góly: 74. Jureškin, 86. Radič - 50. Michalík (vlastný), 54. Brenkus (z 11 m), 70. Dopater. Rozhodovali: Marhefka - Bednár, Vitko, ŽK: Hurtado, Kadlec - Brenkus, Fabiš

Sereď: Iliev – Kadlec, Dias, Michalík (66. Radič), Hurtado - Potoma, Machuča (65. Jureškin) - Morong, Gatarič, Popovič (66. Hučko) - Haša

Ružomberok: Krajčirík – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš Madleňák - Zsigmund - Gerec, Múdry (81. Luterán), Brenkus (67. Dopater), Selecký (46. Boďa) - Regáli (60. Tancík)

Domov»Futbal»Slovensko»Ružomberok viedol o tri góly, napokon sa strachoval o víťazstvo