Česi prehrali tretinu o päť gólov, v slovenskej skupine padli Fíni

Florbalisti Švajčiarska.
Florbalisti Švajčiarska. (Autor: flickr.com/photos/iff_floorball)
Sportnet|6. nov 2022 o 22:20

Švédi aj v druhom zápase dali dvojciferný počet gólov.

BRATISLAVA. Florbalisti Švajčiarska dosiahli prvé víťazstvo na domácom svetovom šampionáte. Po tom, ako prekvapujúco len remizovali s Nórskom si takisto pomerne prekvapujúco poradili s Fínmi 7:5.

Vďaka tomu sú na čele A-skupiny so ziskom troch bodov a v poslednom zápase v skupine ich čaká vzájomná konfrontácia s reprezentantmi Slovenska. Tí úvod zápasu proti Nórom nezvládli, no zo stavu 0:3 dokázali vyhrať 7:6.

V suverénnych výkonoch pokračujú na MS Švédi, ktorí aj v druhom zápase dali dvojciferní počet gólov. Po tom, ako dali Nemcom až 19 gólov si v nedeľu poradili s hráčmi Lotyšska 11:2. Tentokrát nikto nestrelil hetrik.

Druhé víťazstvo dosiahli aj Česi a to napriek tomu, že poslednú tretinu prehrali s Nemcami 0:5. Pred jej začiatkom však mali ohromný náskok a preto vyhrali 8:6.

MS vo florbale 2022 - výsledky - nedeľa:

A-skupina:

Slovensko - Nórsko 7:6 (2:3, 4:0, 1:3)

Góly: 16. Gál (Gašparík), 20. Gašparík (Dudovič), 23. Dudovič (Gál), 31. Gál (Dudovič), 34. Dudovič (Gašparík), 40. Ujhelyi (Dudovič), 54. Dudovič (Pažák) - 5. Frafjord (Hamrin), 8. Terjesen (Pedersen), 13. Lindgjerdet (Kronberg), 52. Hamrin (Norrmann), 58. Hjemgard (Olesen), 60. Lindgjerdet (Pedersen)

Fínsko - Švajčiarsko 5:7 (2:3, 1:2, 2:2)

Góly: 15. Leikkanen, 17. Lastikka, 22. vlastný gól, 54. Johansson, 56. Kainulainen – 3. Heller, 9. Maurer, 11. Mendelin, 24. Seiler, 34. Zaugg, 50. Maurer, 54. Scheiss

B-skupina:

Švédsko - Lotyšsko 11:2 (3:0, 5:1, 3:1)

Góly: 8. a 34. Lundmark, 19. a 30. Haglund, 19. a 39. Sankell, 24. Gustafsson, 39. Carlström, 47. Sjögren, 50. Nilsson, 57. Nordgren - 36. Rajeckis, 42. Ragovskis

Nemecko - Česko 6:8 (0:2, 1:6, 5:0)

Góly: 32. a 60. Niheln, 46. a 50. Heins, 55. Hoppe, 56. Wöcke - 3. Kisugite, 13. a 33. Rýpar, 21. Delong, 28. Besta, 32. Krbec, 33. Kreysa, 39. Langer

D-skupina:

Austrália - Dánsko 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)

Góly: 8. Gartner, 10. Kosterich - 9. Kajgaard, 14. Glass, 26. Eldholm, 32. Henriksen, 42. Glass, 52. Kajgaard

Filipíny - Poľsko 2:9 (1:2, 0:2, 1:5)

Góly: 15. Werelius, 51. Alm - 14. Dahlstrom, 19. Sadolewski, 34. Antoniak, 38, Sienko, 43. Szalanski, 45. Chlebda, 51. Dahlstrom, 54. Lyskawka, 60. Sineko (t.s.)

Domov»Halové športy»Florbal»Česi prehrali tretinu o päť gólov, v slovenskej skupine padli Fíni