MS v hokeji 2022: Fínsko v B skupine zdolalo USA

Fínsko - USA, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Fínsko - USA, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|16. máj 2022 o 13:30 (aktualizované 16. máj 2022 o 22:30)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Fínsko vs. USA.

TAMPERE. Fínsko a USA dnes hrali ďalší zápas v skupine B na MS v hokeji 2022. Fíni zdolali USA 4:1.

Pozrite si tiež kompletný program turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE: Fínsko - USA, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2021/2022
16.05.2022 o 19:20
Fínsko
4:1
60' minúta
Ukončený
USA
Prehľad
Góly a asistencie: 18. Granlund (Manninen, Lehtonen), 25. Filppula (Innala, Vatanen), 26. Manninen (Sallinen, Granlund), 31. Lehtonen (Hartikainen, Manninen) – 59. Galchenyuk (Hughes, Se. Jones).
Domáce Fínsko si poradilo aj s USA, ktoré zdolalo jednoznačne 4:1 a turnajom kráča bez straty bodu.
Koniec zápasu.
59:21
Američania hrajú naplno až do konca a ohrozujú Olkinuoru, ktorý vyráža pred seba. Na výhre Fínov to však nič nemení.
58:22
58:22
goalUSA dalo gól!
Olkinuora si dnes čisté konto neudrží, inkasuje gól z hokejky ALEXA GALCHENYUKA. Celá americká akcia bola pekná, Hughes zadovkou za bránou prenechal puk Galchenyukovi, ktorý zakončil exhibične s hokejkou medzi korčuľami a puk dostal do brány kúsok ponad betón fínskeho gólmana.
Asistencie: L. Hughes, Se. Jones
57:41
Fíni posúvajú puk bezpečne popri mantineli, dávajú si pozor, aby to nebolo zakázané uvoľnenie.
56:36
Američania s pukom na hokejkách, no veľmi ďaleko od fínskej brány.
55:09
Gaudette si vybral na modrej čiare Hughesa, jeho strelu fínski hráči zblokovali a v trojici vyrazili dopredu.
53:55
Hughes na Farrella, no Fíni to prečítali a posielajú puk do stredného pásma. Už sa dopredu až tak neženú.
53:07
Pesonen nastrelil puk na Manna a získal vhadzovanie v útočnom pásme.
52:26
importantAmeričania teraz zatlačili Fínov, no Olkinuora predvádza výborné zákroky, vychytal aj Meyersa.
52:17
52:17
Meyers prihral Hughesovi, ten spomedzi kruhov netrafil bránu.
50:37
importantAni Galchenyukovi sa nepodarilo zblízka skórovať, Ohtamaa jeho pokus nechtiac vytesnil rukavicou mimo brány.
49:50
Schmidtovi ušiel puk, dopredu išiel Lammikko, prihrával Mäenalanenovi, fínsky útočník však puk nespracoval.
48:51
Vylúčenie v tíme Fínsko:
Jussi Olkinuora – 2 min., nedovolené bránenie.
48:32
Lehtonen nedostal puk z obranného pásma, Peeke strieľal od modrej, no jeho pokus bol zrazený.
47:13
Olkinuora vyráža pokus Bordeleaua.
46:46
46:46
Fíni odhodili od seba puk, ten končí na zakázanom uvoľnení.
45:23
importantAmeričania sú opäť zatlačení a Fíni to zahrali veľmi dobre. Granlund naservíroval puk Manninenovi, ten strieľal z uhla do odkrytej brány, Mann výborne zasiahol pravým betónom!
44:30
Granlund strieľal z kraja kruhu, trafil brániaceho Jonesa.
43:34
Vylúčenie v tíme USA:
Sam Lafferty – 2 min., napadnutie.
43:33
Lettieri strieľal, Olkinuora mal puk, no atakoval ho Lafferty, natlačený však fínskym hráčom.
42:34
Američania pokračujú v tlaku aj po presilovke, ale Laffertymu sa zaplietol puk medzi korčule a dostal sa mimo streleckú pozíciu.
41:13
Tvrdá Schmidtova rana od modrej a následná dorážka, Fínsko sa ubránilo.
40:48
Galchenyuk poslal puk pred bránu, no Gaudette do neho iba šťuchol jednou rukou.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa hrala poriadne dlho, na jej konci je skóre 4:0 v prospech Fínov. Tí strelili v päťminútovej presilovke pri vylúčení Watsona dva góly, potom pridali ešte jeden.
Či dokážu Američania v treťom dejstve zápas zdramatizovať, uvidíme približne od 21:18.
40:00
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
importantEšte Jones tvrdým príklepom z prvej poriadne preveril Olkinuoru, ktorý v závere tretiny podržal svoj tím.
39:46
Saku Mäenalanen – 2 min., vrazenie na mantinel,
Marko Anttila – 2 min., hrubosť.

Jaycob Megna – 2 min., hrubosť.
importantMäenalanen nešetrne narazil amerického hráča na mantinel, následne vznikla ďalšia mela. Bude sa vylučovať.
39:39
Lafferty nabral rýchlosť na ľavom krídle, spätná prihrávka mu nevyšla a Američania prišli o puk aj pásmo.
38:28
Innala dostal prihrávku na ľavé krídlo, snažil sa ešte urobiť kľučku na bekhend, tá mu ale nevyšla a stratil puk pred bránou.
37:35
Granlund strieľal spoza Schmidta, minul cieľ.
36:57
USA zachytili puk v strednom pásme, Fíni im ale nedovolili prejsť do útočného.
36:04
Zvyšok oslabenia Američania už zvládli, no opäť sa iba bránia.
34:30
Američania pôsobia pri bránení dosť odovzdane, nechali vystreliť Manninena, ktorý tesne minul bránu.
33:55
Manninenovu strelu po ľade tečoval Hartikainen, ale tentokrát mimo priestoru troch žrdí.
33:28
Kieffer Bellows – 2 min., nedovolené bránenie.
32:48
Po dlhom čase si na puk siahol aj Olkinuora, ktorý si poľahky poradil s propagačnou strelou Lettieriho.
30:50
30:50
goalFínsko dalo gól!
Fínsko vyhralo buly v útočnom pásme, k puku sa dostal MIKKO LEHTONEN, potiahol si ho viac na os a zavesil do ľavého horného rohu Mannovej brány, ktorý zrejme veľa nevidel.
Asistencie: T. Hartikainen, S. Manninen
30:45
Alex Galchenyuk – 2 min., sekanie.
30:44
Joel Armia – 2 min., držanie.
29:26
Mann zasahoval až po koncovke Björninena, úspešne si poradil.
28:46
Teraz sa už Američania bránili lepšie a podarilo sa im vyjsť z obrannej tretiny. Fíni si väčšiu šancu nevypracovali.
27:50
Opäť celú minútu strávili Fíni v útočnom pásme, ale nepodarilo sa im vymyslieť finálnu prihrávku.
26:51
Thomas Bordeleau – 2 min., nešportové správanie.
25:34
25:34
Fínska presilovka aj obrovský tlak pokračovali. Fínska perfektná kombinácia bola iba ťažko brániteľná, začalo to u Granlunda, ktorý prihral na úroveň bránkovej čiary Sallinenovi, ten ešte krížom cez bránkovisko našiel SAKARIHO MANNINENA a tomu už le stačilo puk zasunúť za bránkovú čiaru.
Asistencie: J. Sallinen, M. Granlund
24:42
24:42
Američania neustáli obrovský fínsky tlak, takmer štyri minúty sa nedostali z obranného pásma. Innala poslal puk pred bránu na teč pre VALTTERIHO FILPPULA a ten ho usmernil za chrbát Manna.
Asistencie: J. Innala, S. Vatanen
23:52
Vatanen neprestrelil hradbu tiel pred sebou, americký brankár zasahovať nemusel.
23:22
Američania sú pod veľký tlakom, nedarí sa im vyhodiť puk.
22:57
Innala nabil Vatanenovi na strelu z prvej od modrej čiary. Mann zostal v strede bránky a strelu kryl.
22:19
importantFíni výborne kombinujú a sú poriadne nebezpeční. Po prihrávke Granlunda však Hartikainen nepremenil čistú gólovú šancu. Puk mu totiž skĺzol z čepele.
21:42
Sallinen prihral Hartikainenovi, Mann úspešne zasiahol po koncovke fínskeho útočníka.
21:03
21:03
Austin Watson – 5 min. + DKZ, faul lakťom.
importantWatson fauloval Hartikainena, rozhodcovia si idú situáciu pozrieť na videu. Watson nesledoval puk, dvihol lakeť a trafil Hartikainena do tváre. Vyzerá to na vyšší trest.
20:42
importantHayden nepríjemne narazil Lehtonena na zadný mantinel, uvidíme, či bude môcť fínsky bek pokračovať v zápase. Zatiaľ odchádza do šatne.
20:32
Strelecký pokus vyslal Galchenyuk, Olkinuoru však z osi klziska neprekonal. Na druhej strane minul Mannovu bránku Lehtonen.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je na konci, Fíni vyhrávajú nad Američanmi 1:0. V presilovej hre skóroval Granlund.
Druhá tretina sa začne o 20:12.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:26
importantAmeričania sa znova rozostavili v útočnom pásme. Tentokrát sa sám do bránkoviska tlačil Gaudette, Olkinuora zakročil pri pravej žŕdke.
18:38
importantGalchenyuk si neustále vymieňal puk s Meyersom, ten sa rozhodol natlačiť do bránkoviska, Olkinuora puk udržal pred bránkovou čiarou.
18:16
Jere Innala – 2 min., podrazenie.
17:20
17:20
MIKAEL GRANLUND sa dostal k puku a ukázal, že vie, čo s ním. Pozrel sa, zvolil strelu z kruhu a trafil medzi Mannove betóny. Nechytateľný pokus. Fínsko využíva presilovú hru a ujíma sa vedenia.
Asistencie: S. Manninen, M. Lehtonen
16:49
importantGranlund šikovne prihral Hartikainenovi, ten pálil z medzikružia zblízka z prvej. Ďalšia veľmi dobrá fínska šanca.
16:28
Lehtonen strieľal, Mann na puk videl a nevyrazil ho pred seba.
16:04
Adam Gaudette – 2 min., hákovanie.
15:06
15:06
Američania napádali, no Fíni sa s tým vysporiadali. Dlhý puk si na útočnej modrej spracoval Granlund.
13:44
importantFínske prečíslenie dvoch proti jednému, Granlund prihrával vzduchom Lammikkovi, pred ním puk skočil a Lammikko ho netrafil.
13:32
Jonesa v poslednej chvíli zastavil Friman, americký hokejista tak ani nevystrelil.
13:03
13:03
Pesonen sa snažil obkorčuľovať bránu s pukom a niečo vymyslieť, no bol čisto a tvrdo zastavený na mantineli.
12:22
importantLehtonen v čistej šanci, Mann ho fantasticky vychytal pohotovým betónom!
12:02
Mikael Seppälä – 2 min., hrubosť.

Nate Schmidt – 2 min., hrubosť.
11:55
Lammikko si prebral puk a vystrelil po ľade, lenže pískal sa ofsajd. Vhadzuje sa v strednom pásme.
11:17
Teraz pre zmenu Fíni potočili Američanov, no bránu neohrozili, USA dostávajú puk do streného pásma.
09:53
USA strávili v útočnom pásme dlhší čas, svoj pobyt zakončili strelou, s ktorou nemal fínsky brankár problém.
09:10
Američania strieľali od modrej, Olkinuora musel zakročiť ľavým betónom.
08:46
Nevylučuje sa, hrá sa 5 na 5. Buly v strednom pásme.
08:44
importantPeeke dohral súboj proti kapitánovi Fínov Filppulovi a na ľade sa strhla mela. Uvidíme, či rozhodcovia budú vylučovať.
08:04
08:04
Seppälä išiel veľmi dôrazne do súboja a po puku, pri žŕdke sa ho snažil dostať do brány.
07:16
importantBjörninen to mal na bekhend a trafil hornú žŕdku. Fíni sú v každom útoku extrémne nebezpeční.
06:52
Hartikainen prišiel o puk v rohu klziska, Watson ho potiahol až do útočného pásma, vystrelil a získal buly.
06:00
Po strele Vatanena fínski hráči dorážali, Mann s vypätím všetkých síl zasiahol.
05:14
05:14
Nate Schmidt – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
04:13
importantManninen dostal prihrávku medzi kruhy do jazdy, strelou na vyrážačku Manna neprekonal, ten ho výborne vychytal!
03:30
Schmidt nastreľoval puk od modrej na Olkinuoru, niekoľko hráčov mu clonilo, no fínsky gólman po úspešnom zákroku hru prerušil.
03:16
Fíni boli niekoľkokrát nebezpeční, dobrú prácu odviedol ich druhý útok, ktorý vyslal na Manna niekoľko striel.
02:42
Pesonen vystrelil z pravej strany, Mann iba vyrážal, z dorážky neuspel Vatanen.
02:12
Anttila vyviezol puk a poslal ho na zadný mantinel.
01:49
Hughes prihrával Bellowsovi, ten trafil bočnú sieť.
01:24
Galchenyuk sa predral až do zakončenia, no Olkinuora zasahovať nemusel.