Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Fetisov: Do KHL by mohli pribudnúť tímy z Číny či Japonska

Hokejisti Slovana by v najbližších rokoch mohli na zápasy KHL cestovať aj do Japonska, Číny či Kórejskej republiky. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 21. okt 2015 o 14:24

V Japonsku je kolosálny záujem o hokej, prezrádza Viačeslav Fetisov, jeden zo spoluzakladateľov KHL.

MOSKVA. Kontinentálna hokejová liga (KHL) by sa mohla rozšíriť do Japonska, Číny a Kórejskej republiky. Ako najreálnejšie sa momentálne javí pribudnutie dvoch klubov z krajiny vychádzajúceho slnka.

Pre agentúru TASS to uviedol legendárny bývalý ruský hokejista Viačeslav Fetisov, senátor Prímorského kraja a člen Rady riaditeľov KHL.

"V Japonsku je kolosálny záujem o hokej. V plánoch KHL je zriadenie Tichooceánskej divízie, o čom sme diskutovali už pred niekoľkými rokmi. Perspektívne by ju mohli tvoriť Admiral Vladivostok, Amur Chabarovsk a po dva kluby z Číny, Japonska a Kórejskej republiky," vyhlásil Fetisov.

Do Tichooceánskej divízie by mali patriť aj Vladivostok a Chabarovsk. Na budúci rok zrejme odohrajú v Číne vzájomný zápas KHL. V tejto sezóne sa už raz stretli a Admiral zvíťazil 2:0.

"Pred čosi vyše mesiacom som mal vo Vladivostoku stretnutie s japonskými funkcionármi, jeden z nich je členom cisárskej rodiny i organizačného výboru OH 2020. Chceli, aby sme Japonsku pomohli so zriadením profesionálnej hokejovej súťaže," pokračoval Fetisov.

"Podarilo sa mi japonských funkcionárov za dva dni presvedčiť, že vhodnejším riešením by bol vstup dvoch japonských tímov do KHL," dodal.

nalimov_res.jpg

Diváci v Číne už na budúci rok možno uvidia v akcii napríklad brankára Admiralu Vladivostok Nalimova. FOTO - Jozef Jakubčo/SME.

"Predmetnou témou sme sa už zaoberali na úrovni členov rady riaditeľov, informoval som aj jej šéfa Gennadija Timčenka. Prípis od japonskej delegácie aj s mojimi sprievodnými poznámkami som odovzdal prezidentovi KHL Dmitrijovi Černyšenkovi. Nádejam sa, že už napísal a odoslal odpoveď," skonštatoval Fetisov, ktorý je jedným zo spoluzakladateľov Kontinentálnej hokejovej ligy.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.