Nechýbalo veľa a bol by vymenený. Točilo sa okolo jeho mena veľa špekulácií a najrelevantnejšie boli tie o jeho výmene do Bostonu Bruins či Vancouveru Canucks. Potom, čo Bill Armstrong preskúmal možnosti trejdu a rozanalyzoval si, či by to pre klub bolo výhodné, dospel k rozhodnutiu. Oliver zostal v púšti.
Mohol za to aj krátky čas, ktorý s agentom pre Coyotes určili. Keďže má švédsky zadák klauzulu o nevymeniteľnosti, bol by ochotný zrušiť ju len v tom prípade, že by sa s kupcom dohodli do 9. októbra. Podľa rozhovoru, ktorým prelomil mlčanie, nebol trejd jeho iniciatívou. O odchode nerozmýšľa, v organizácii pôsobí už desať rokov.
"Mám v kontrakte klauzulu, no-trade a no-move. Zároveň som však nechcel stáť organizácii v ceste, ak sa ma chcela zbaviť," povedal pre hockeysverige.se. "Taký som. Bolo to o tom, že ak ma chceli vymeniť, dal som im dva kluby ako možné destinácie, ale nič som nechcel tak veľmi, ako pokračovať v Arizone. Je to dobrý pocit, že veci dopadli takto."
29-ročný rodák z Karlskrony si život vo Phoenixe pochvaľuje. Má tu svoj domov, nerád by sa sťahoval. Vlani navyše Yotes dokázali, že vedia vyhrať aj sériu v play-off (prvýkrát od sezóny 2011/12). Bez debát sa dá povedať, že je na najlepšej ceste stať sa klubovou legendou.
"Bola to zábava, to, že sme sa dostali do play-off," rád spomína Ekman-Larsson. "Skvelé, že sme sa tam dostali po tých rokoch, čo sme tam chýbali. Keby to bola normálna sezóna, asi by sme do play-off nepostúpili, ale vyvinulo sa to inak. Hrali sme v predkole proti Nashvillu a porazili ich fantastický tím. Potom som pocítil, že si tam zaslúžime byť."
Neohrozí však táto prestupová aférka vzťahy medzi novopečeným manažérom Armstrongom a kapitánom Ekmanom-Larssonom? "Jeho prácou je hrať, byť kapitánom a dôležitým hráčom, a mojou je pozrieť sa na každý aspekt a uvažovať, ako zmeniť tím," povedal Armstrong pred tromi týždňami. "Preto som tu. Myslím si, že si dokážeme vybudovať vzťah."