Eklunda prevelenie do Švédska zlomilo. Verí, že má na NHL

Oh My Hockey|9. nov 2021 o 12:01

San Jose Sharks oznámili, že sa rozhodli z nováčikovského kontraktu Williama Eklunda využiť čo najviac. Švédskeho mladíka poslali do Švédska.

Jeho kariéra nateraz pokračuje v SHL, kde bude hrať za Djurgårdens IF. Podľa pravidiel kolektívnej zmluvy, keďže v prvom tíme Sharks odohral iba deväť zápasov, bude jeho nováčikovská zmluva platiť až od ročníka 2022/23.

Žraloci si vybrali jeho prínos za čo najmenej peňazí na úkor okamžitej pomoci. Sedmičke posledného draftu podľa ich názoru neuškodí ďalší rok vo Švédsku.

Hráč je ale sklamaný. Ako píše insider Kevin Kurz, švédsky nováčik verí, že patrí do NHL a nemal by problém s dlhodobou adaptáciou.

Jeho agent Todd Diamond zašiel v superlatívoch na hráčovu adresu ešte ďalej. "Veríme, že patrí medzi najlepších štyroch či šiestich krídelníkov v tíme," povedal na adresu zostavy Sharks.

V prvých deviatich dueloch v kariére zaknihoval štyri asistencie, na premiérový gól zatiaľ čaká. Scouting report o Eklundovi z draftovej e-knihy sme vám priniesli v nasledujúcom článku:

Nachádzate sa tu: