Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Španieli bojovali s Rusmi o víťazstvo do druhej v noci. V hľadisku tlieskal aj Neymar

Rafael Nadal. (Autor: TASR)
SITA|20. nov 2019 o 13:40

K víťazstvu prispel aj Nadal.

MADRID. Nový formát finálového turnaja Davisovho pohára priniesol v utorok večer prvú veľkú drámu favorizovaných tímov na postup.

Domáci španielski tenisti zdolali Rusov 2:1 aj vďaka príspevku svetovej jednotky Rafaela Nadala.

Dvanásťnásobný hrdina Roland Garros šiel na dvorec za nepriaznivého stavu 0:1, ale napokon sa proti Karenovi Chačanovovi postaral o vyrovnávajúci bod.

López: Potrebovali sme toto víťazstvo

Španielsky triumf pred 12 000 divákmi v halovom komplexe Caja Mágica v Madride (nechýbal medzi nimi aj brazílsky futbalista Neymar) dovŕšili víťazstvom vo štvorhre Marcel Granollers-Pujol a Feliciano López.

Ich zápas proti Karenovi Chačanovovi a Andrejovi Rubľovovi /6:4, 7:6/ sa skončil pred druhou hodinou v noci. Celý súboj Španielov s Rusmi sa natiahol takmer do ôsmich hodín, hoci sa hrali len dve dvojhry a štvorhra na dva víťazné sety.

"Veľmi sme potrebovali toto víťazstvo. Ak by sme prehrali, dostali by sme sa do zložitej situácie. Teraz máme dobrú šancu na postup," uviedol 38-ročný Feliciano López.

Chorvátom pôjde o všetko

O päť rokov mladší Nadal, ktorý po piaty raz zakončí rok ako svetová jednotka, dodal: "Tento nový formát robí všetko ťažším. Každá chybička vás môže dostať do situácie, v ktorej nechcete byť. Ak by sme prehrali s Rusmi, dostali by sme sa pod tlak."

Španieli odohrajú druhý zápas na turnaji už v stredu proti obhajcom titulu Chorvátom. Tým pôjde o všetko, keďže v úvodnom súboji B-skupiny podľahli Rusom (0:3).

Do štvrťfinále postúpi z každej zo šiestich skupín iba víťaz a dvaja najlepší z druhých miest. "Tento turnaj prináša veľa pekných, ale aj nebezpečných situácií. Rusov sme tesne zdolali a teraz máme všetko vo vlastných rukách," dodal Nadal.

Súvisiace články