Prípravný zápas: Slovákom odveta nevyšla, Česi zvládli nájazdy

ONLINE: Česko - Slovensko. Sledujte s nami v piatok prípravný zápas pred MS v hokeji 2023 dnes. (Autor: TASR - Jakub Kotian)
Sportnet|21. apr 2023 o 11:10 (aktualizované 21. apr 2023 o 17:10)

Slovenskí hokejisti dnes hrali svoj štvrtý prípravný zápas pred MS v hokeji 2023 proti Čechom. Sledovali ste ONLINE prenos Česko vs. Slovensko.

OSTRAVA-PORUBA. Česko a Slovensko dnes hrali v Ostrave-Porube druhý vzájomný prípravný zápas pred MS v hokeji 2023.

Vo štvrtok triumfoval český tím 5:1 a úspešnejší bol aj vo vyrovnanejšej odvete. Tá dospela až do samostatných nájazdov, v ktorých rozhodol Lenc.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE prenos: Česko - Slovensko dnes, prípravný zápas pred MS v hokeji 2023 (piatok)

Euro Hockey Challenge  2022/2023
21.04.2023 o 17:10
Česko
3:2
(1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 2. Horák (Tomášek), 23. Lenc (Horák, Sobotka), rozh. náj. Lenc – 14. Baláž (Čacho, Lantoši), 28. Faško-Rudáš (Takáč). Rozhodca: Mrkva, Kubičík – Lederer, Axman.
Slovensko prehráva aj druhý vzájomný duel s Českom, tentokrát 2:3 po samostatných nájazdoch. Ten víťazný strelil Radan Lenc, ktorý dnes dal dva góly. Dnešný zápas bol v podaní nášho tímu lepší ako ten včerajší, ale na víťazstvo im to aj tak nestačilo. Najlepší hráč na strane Slovenska sa stal brankár Škorvánek a na strane Česka Kundrátek. Na dnes je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko. Autorom rozhodujúceho nájazdu je RADAN LENC.
Samostatné nájazdy začínajú.
Dnešný zápas medzi Českom a Slovenskom rozlúsknu až samostatné nájazdy, ktoré začnú o pár minút.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:40
importantSlováci krúžili v útočnom pásme, dobrú robotu odvádzal Gernát, keď puk držal. Do gólovej šance sa dostal Lantoši, ale puk za ležiaceho Hrubca nezasunul.
63:43
importantPrečíslenie Slovákov mal finalizovať Ivan, ale puk nezachytil.
63:39
importantSmejkal neuspel v samostatnom nájazde!
63:30
Po Pánikovej strele skončil puk niekde v hornej časti štadióna.
62:59
Hostia v plnom počte.
62:37
Kempný až príliš rozmýšľal komu prihrá a náš hráč mu puk zobral.
61:37
Čacho s dobrou prácou pri mantineli, vybojoval puk a vyhodil ho z obrannej tretiny.
60:59
Vylúčenie v tíme Slovensko:
Gernát – 2 min., podrazenie.
60:45
Domáce mužstvo sa od začiatku predĺženia drží v útočnom pásme.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Tretia tretina bola bezgólová a bude nasledovať päťminútové predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:43
Škorvánek hokejkou vyrazil puk k zadnému mantinelu.
59:07
Česi sa ešte snažia rozhodnúť v riadnom hracom čase.
58:00
Zostávajú odohrať posledné dve minúty v tretej tretine.
55:52
importantSobotkova žabička, ale Škorvánka neprekonal!
55:31
Ofsajdové postavenie Slovákov. Reklamná prestávka.
54:34
Kudrna oslobodil tím, keď sa Česi držali dlho v našom pásme.
53:12
Škorvánek už bol na zemi, ale domáci zaňho neprepasírovali puk.
52:56
Česi opäť tlačia. Kundrátek mal príležitosť.
52:02
Najlepší slovenský strelec slovenskej extraligy v tejto sezóne Šimon Petráš skúsil strelu, ale puk skončil na ochrannej sieti.
50:53
Hrubec si posunul bránu pri zákroku. Nasleduje reklamný brejk.
50:12
importantSlovákom odľahlo! Česko bolo v prečíslení, ale Smejkal finálnu prihrávku netrafil.
49:38
importantIvan zoči-voči Hrubcovi triafa žrď! Baláž rukavicou dorážal do brány, ale tento gól platiť nebude.
49:05
Slováci ustáli menší tlak Čechov a vyviezli puk z pásma.
47:38
importantVylúčení sú len Jánošík so Špačekom za hrubosť. Teraz teda pekne uškodili rozhodcovia slovenskému tímu.
47:38
Vylúčenie v tíme Česko:
Kundrátek – 2 min., hrubosť.

Jánošík – 2 min., hrubosť.
47:38
importantLantoši leží za domácou bránou a okamžite vzniká roztržka medzi hráčmi. Špaček ho pichol do citlivých miest, za čo sa udeľuje trest do konca zápasu! Ale arbitri zatiaľ nič neavizujú.
46:48
Golian nezachytil puk na modrej a musel si dávať pozor, aby nevznikla pre Čechov šanca.
45:52
Čacho pálil, Hrubec vyrazil, dorážal Takáč. Gól nepadol.
45:14
importantPetráš zobral puk za bránou a posúval ho pred ňu Lunterovi, ktorý tam bol úplne sám, ale aby jednoducho zakončil, tak išiel do kľučky.
44:17
Hrubec pokryl puk pred korčuľujúcim Gernátom, ktorý ho pri brzdení trochu osviežil.
43:27
Puk stečovaný niekde k divákom na tribúnu.
42:41
Škorvánek musí vypomáhať spoluhráčom, keďže Česi spustili kolotoč.
41:42
Kudrna z ľavého krídla preveril Hrubca. Domáci brankár má puk vo svojom náručí.
41:08
Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.
40:41
Kempný mal dostatok času na streľbu, napokon to bolo celkom nepresné.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Aj po druhej tretine je stav vyrovnaný, ale tentokrát 2:2. Česi sa dostali do vedenia po góle Lenca, ale Faško-Rudáš po peknej samostatnej akcii vyrovnal. Tretia tretina sa začne približne o 18:54.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:48
Prečíslenie Čechov sa gólom neskončilo, keď v ideálnej pozícii zlyhal Kempný a na druhej strane protiútok Slovákov, ale tí takisto nerozjasali slovenského fanúšika.
39:08
Tomášek – 2 min., hrubosť.

Sukeľ – 2 min., hrubosť.
39:08
importantTomášek so Sukeľom skončili v sebe a bude sa vylučovať.
39:00
Jedna minúta do konca druhej tretiny.
38:41
Kolotoč Čechov v obrannom pásme Slovenska.
37:12
Icing na strane slovenského tímu.
36:20
Beránek sa ocitol pred bránou a bekhendom vystrelil. Škorvánek stál na správnom mieste.
35:59
Hra sa po dlhšej dobre prerušila.
34:24
Sľubná šanca pre Slovákov, ale Holešinského myšlienka si nenašla zakončovateľa.
33:12
Hrá sa zo strany na stranu, ale s nepresnosťami.
31:45
Škorvánkov zákrok lapačkou, keď z prvej strieľal Tomášek.
31:18
30:15
Tentokrát Kempný len nastrelil brániaceho hráča, vďaka čomu sme sa oslobodili.
29:36
Kempný nastreľoval na bránu, kde bol Horák, ale Škorvánek si puk vzal do lapačky.
29:18
Čacho – 2 min., podrazenie.
29:18
Bude sa vylučovať na našej strane, ale predtým ešte Jánošík v rozhovore s českým hráčom za našou bránou.
27:57
27:57
goalSlovensko dalo gól! MARTIN FAŠKO-RUDÁŠ si fantasticky spracoval ťažkú prihrávku Takáča z obranného pásma, mieril do samostatného úniku a trafil to excelentne do pravého horného rohu brány.
Asistencia: Takáč.
27:27
Hrubec si po dlhšom čase siahol na puk. Nasleduje reklamná prestávka.
26:28
importantSmejkal v šanci, ale Gernát ho v pravej chvíli odstavil od puku.
25:35
importantChlapík dravo bojoval o puk pred Škorvánkom, český útočník dokázal bekhendom trafiť žŕdku brány.
24:07
Česi išli do prečíslenia, ale našťastie pre nás prihrávka Smejkala pred bránu bola tečovaná vedľa brány.
22:36
22:36
goalČesko dalo gól! Horák si počkal s pukom za bránou, prihral medzi kruhy RADANOVI LENCOVI, ktorý strelou z prvej prinavrátil Česku vedenie. Využitá presilová hra.
Asistencie: Horák, Sobotka.
22:18
Skrytá strela od Kempného, Škorvánek situáciu zvládol.
21:39
Naši vyhodili puk až za domácu bránu.
21:18
Sukeľ – 2 min., nedovolené bránenie.
20:41
Česi v ofsajde, keď pred modrou čiarou stratili puk.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá dvadsaťminútovka sa skončila remízou 1:1. Skóre otvorili Česi opäť v druhej minúte ako včera zásluhou Horáka, ale Slováci vďaka presilovej hre vyrovnali, keď sa presadil Baláž. Druhá tretina sa začne približne o 18:03.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:38
Naši sú v závere tretiny v útočnom pásme. Čechom sa nepáčil blízky kontakt Baláža s brankárom a ihneď ho spred brány odpratávali.
19:00
Jedna minúta do konca prvej tretiny.
18:10
Zakázané uvoľnenie domáceho tímu. Takisto si Hrubec posunul bránu.
17:33
Gernát sa s pukom v útočnom pásme ďaleko nedostal, pretože puk skončil na domácej striedačke.
16:18
Kudrna z ľavého kruhu trafil priamo na hruď Hrubca.
15:33
importantSobotka v rýchlosti zakončoval, ale Škorvánek mu znemožnil lepšie vystreliť.
15:24
Postavenie mimo hry Čechov.
14:42
A domáci opäť tlačia, Lenc pred bránou pálil a Škorvánek vytesnil puk na zadný mantinel.
13:01
13:01
goalSlovensko dalo gól! A je vyrovnané! Prihrávka od zadného mantinelu pred bránu smerovala na Čacha, ten úspešný nebol, ale následná dorážka JOZEFA BALÁŽA už áno. Využitá presilová hra.
Asistencie: Čacho, Lantoši.
12:10
Skackavý puk na modrej čiare naši hokejisti nezachytili.
11:57
Horák – 2 min., hákovanie.
10:50
Jánošík nastrelil puk na bránu a Hrubec nemal skoro žiadny výhľad, ale puk prešiel cez bránkovisko.
09:45
Baláž preveril z uhla Hrubca, ale český brankár bez problémov puk vyrazil.
08:08
Faško-Rudáš síce vybojoval puk za bránou Česka, ale jeho prihrávka na os ihriska smerovala len na hokejku súpera.
07:25
Slováci sú vysoko napádaní v obrannom pásme. Českí hokejisti odvádzajú dobrú prácu.
06:36
Sukeľ sa dostal do šance, ale z medzi kruhov netrafil bránu.
05:48
Strela Gajdošovi vôbec nevyšla.
05:28
Náprah zľava skončil mimo ľadovú plochu.
04:34
Zohorna si pýtal puk pred bránou, aj by ho dostal, keby ho lepšie spracoval.
03:19
importantČesi sa s našimi pohrávajú a robia si s nimi čo chcú. Škorvánek sa v bráne obracia zo strany na stranu.
02:46
Škorvánek je permanencii. Lenca v jeho tesnej blízkosti vychytal.
01:17
01:17
goalČesko dalo gól! Česi ako aj včera otvárajú skóre v krátkom čase! Za bránou bol s pukom Tomášek, ktorý videl pred bránou nikým nekrytého ROMANA HORÁKA a ten sa zo strely z prvej nemýlil.
Asistencia: Tomášek.
00:59
Slovenskí hokejisti sa dopustili ofsajdu.
00:19
Ivan strieľal od modrej čiary, ale puk na bránu neprešiel, pretože jeho pokus bol zblokovaný.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Hrubec (Lukeš) – Jordán (C), Ščotka – Kempný, Kundrátek – Něměček, Kučeřík – Moravčík, Pýcha; – Smejkal (A), Špaček (A), Lenc – Horký, Horák, Tomášek – Chlapík, Sobotka, Zohorna – Najman, Kovařčík, Beránek – Hrabík
Tréner: Kari Jalonen

Slovensko: Škorvánek (Tomek) – Gernát (C), Ivan – Gajdoš, Golian – Beňo, Jánošík (A) – Gachulinec; – Baláž, Lantoši, Pánik – Kudrna, Sukeľ (A), Holešinský – Takáč, Tamáši, Faško-Rudáš – Lunter, Čacho, Petráš
Tréner: Craig Ramsay

Rozhodca: Mrkva, Kubičík – Lederer, Axman.
Príprava na tohtoročný hokejový šampionát je v plnom prúde. Slovenskí reprezentanti sa po úspešnom dvojzápase vo Švajčiarsku predstavia v národnom derby proti Česku. Piatkové stretnutie, ktoré sa odohrá v Porube je naplánované na 17:10. Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa tak pred sériou trojice prípravných zápasov na domácom ľade ukážu poslednýkrát v príprave na MS na štadióne súpera.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:10.
Domov»MS v hokeji 2023»Prípravný zápas: Slovákom odveta nevyšla, Česi zvládli nájazdy