Jágr takto prekonáva Hardyho.
Jágr takto prekonáva Hardyho. (Autor: SITA/AP)
Karol Svozil|20. máj 2014 o 20:22

Poznáme oficiálny štvrťfinálový program na štvrtok. Bielorusi nastúpia proti Švédom.

MINSK / BRATISLAVA. Českí hokejisti prekvapujúco prehrávali s Francúzmi po prvej tretine 1:3. V druhej však otočili na 4:3. Napokon sa zápas predlžoval, Česi vyhrali vďaka gólu Kolářa v 63. minúte

Česi sa tak vo štvrťfinále vyhli Rusom, proti ktorým nastúpia Francúzi. Čechov čaká USA, ktoré na týchto MS podáva kolísavé výkony.

Rusi zdolali v poslednom súboji B-skupiny Bielorusov 2:1 a na MS nestratili ani bod, majú ich 21. Zranený Ovečkin nehral, nastúpil už však Malkin. Bielorusi nastúpia vo štvrťfinále proti Švédom.

Dvojice štvrťfinále - štvrtok 22. mája:

Kanada - Fínsko (19.00 h SELČ)

Švédsko - Bielorusko (20.00)

USA - Česko (15.00)

Rusko - Francúzsko (16.00)

Sobota 24. mája: semifinále (13.45 a 17.45), víťaz Kanada - Fínsko / USA - Česko a víťaz Švédsko - Bielorusko / Rusko - Francúzsko

Nedeľa 25. mája: o 3. miesto (15.30), finále (20.00)

A-skupina:

Česko - Francúzsko 5:4 pp (1:3, 3:0, 0:1)

Góly a asistencie: 20. Sobotka, 25. Sekáč (Zámorský, Kolář), 32. Jágr (Jordán, Sobotka), 33. Zaťovič (Kindl, Rolínek), 63. Kolář (Zámorský, Sobotka) - 7. Desrosiers (Janil, Treille), 18. Desrosiers (T. da Costa), 19. Meunier (Raux), 43. Roussel (Fleury)

Jágr v 37. minúte nepremenil trestné strieľanie

Brankári: Salák - Hardy, vylúčení 7:5, presilovky 0:2, strely na bránku 35:23, rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Gofman (Rus.) - Hull (Kan.), Puolakka (Fín.), 8214 divákov

Česko: Salák - Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc - Jágr, Sobotka, Hertl - Klepiš, Červenka, Vondrka - Sekáč, Novotný, Hudler - Zaťovič, Kovář, Rolínek

Francúzsko: Hardy - Besch, Auvitu, Amar, Manavian, Janil, Dieude Fauvel, Chakiachvili - Rousell, Bellemare, S. da Costa - Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, Guttig, T. da Costa - Tardif, Ritz, Henderson

B-skupina:

Rusko - Bielorusko 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 33. Plotnikov (Šipačov, Tichonov), 36. Šipačov (Plotnikov) - 46. Denisov (Kitarov, Korobov)

Vylúčení 5:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Patafie (USA) - Carnathan (USA), Suominen (Fín.), 14 669 divákov, Kovaľa po druhom góle v bránke domácich striedal Lalande

Rusko: Bobrovskij - Denisov, Chudinov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov, Zubarev - Kalinin, Šipačov, Plotnikov - Kuliomin, Malkin, Tichonov - Zaripov, Anisimov, Širokov - Kuznecov, Burmistrov, Dadonov

Bielorusko: Kovaľ (37. Lalande) - Korobov, Graborenko, Denisov, Gotovec, Jevenko, Usenko, Karev - S. Kosticyn, Kovyršin, Volkov - Platt, Stas, A. Kosticyn - Stepanov, Kitarov, Ugarov - Osipov, Jefimenko

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi prehrávali s Francúzmi z 0:3, vyhrali 5:4 po predĺžení a vo štvrťfinále sa vyhli Rusom