Chára pomohol Bostonu k triumfu, Jágr sa opäť zapísal do histórie

Boston ukončil rok 2016 víťazne.
Boston ukončil rok 2016 víťazne. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|1. jan 2017 o 05:39

Washington oplatil New Jersey štvrtkovú prehru 1:2 po nájazdoch a na jeho ľade triumfoval 6:2.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu zakončili kalendárny rok 2016 v NHL víťazstvom 3:1 nad Buffalom. Na jubilejnom dvadsiatom víťazstve Bruins v tejto sezóne sa podieľal aj Zdeno Chára, keď asistoval na úvodný gól stretnutia Frankovi Vatranovi.

Slovenský obranca strávil na ľade takmer 25 minút, počas ktorých rozdal päť hitov. Okrem Vatrana sa do streleckej listiny zapísali aj Patrice Bergeron a Tim Schaller, za hostí znížil Jack Eichel. Brankár Bostonu Tuukka Rask prispel k triumfu 26 úspešnými zákrokmi.

Washington oplatil New Jersey štvrtkovú prehru 1:2 po nájazdoch a na jeho ľade triumfoval 6:2. Gól a asistenciu zaznamenala až trojica hráčov Capitals - Alexander Ovečkin, T.J. Oshie a Justin Williams.

Devils mali v sobotňajšom stretnutí k dispozícii deväť presilovkových príležitostí, no nevyužili ani jednu.

Jágr opäť hviezdil

V jednom z nočných zápasov triumfovala Florida na ľade Dallasu 3:1. Hviezdili najmä traja hráči. Kým brankár Panthers James Reimer zaznamenal 35 úspešných zákrokov, Jaromír Jágr a Vincent Trocheck sa na víťazstve podieľali zhodne gólom a asistenciou.

Hostia mali skvelý začiatok zápasu, prvú tretinu vyhrali rozdielom triedy 3:0. V druhej tretine sa dokázali gólovo presadiť aj domáci zásluhou Eavesa. Čo sa týka gólového skóre, to bol koniec zápasu. V tretej tretine totiž gól nepadol a tak si tím okolo legendárneho Čecha postrážilo góly z prvej tretiny.

Kým Florida z ostatných piatich zápasov vyhrala prvý, Dallas ukončil trojzápasovú víťaznú sériu.

Pre Jágra to bola 1135. asistencia v NHL, čím sa dostal na piate miesto v historických tabuľkách profiligy.

Islanders už bez Haláka

New York Islanders triumfoval na ľade Winnipegu 6:2, kľúčovými postavami presvedčivého výsledku boli John Tavares a Thomas Greiss.

Tavares prispel k víťazstvu gólom i asistenciou a od dosihanutia méty 500 bodov v základnej časti NHL ho delia už len dva body.

Greiss sa chopil postu jednotky na výbornú, čo podčiarkol nielen triumfom svojho tímu, ale aj 32 zákrokmi. Islanders totiž pred dvomi dňami zaradili na waiver listinu jeho slovenského kolegu Jaroslava Haláka a keďže v priebehu 24 hodín si ho žiaden profiligista nestiahol, newyorský klub poslal Haláka na farmu do AHL.

Fleury sa zabával

Na štvorzápasovej víťaznej vlne sa vezie Pittsburgh. Po úspešných výsledkoch z vianočného obdobia sa rozlúčil víťazne aj s rokom 2016 a Montreal doma pokorili 4:3 po predĺžení.

Kanadský klub v stretnutí dvakrát viedol - po góle Briana Flynna zo 43. minúty už v pomere 3:2. Päťdesiatpäť sekúnd pred treťou sirénou však poslal duel do nadstavenia Conor Sheary a v ňom ho po necelých dvoch minútach počas presilovky rozhodol Jevgenij Malkin.

Hviezdny Malkin dal víťazný gól

Zaujímavé čísla priniesli pozápasové štatistiky, každý tím napríklad vystrelil na súperovu bránku minimálne 40 striel.

"Pre mňa to bola zábava, na oboch stranách sa veľa strieľalo. Prial som si, aby nemal súper veľa gólových možností, ale niekedy to tak chodí. Som rád, že náš tím sa dokázal vrátiť do stretnutia," poznamenal domáci brankár Marc-Andre Fleury.

Obranca Kris Letang bol napriek triumfu kritický k výkonu svojho mužstva: "Nebol to ideálny zápas. Myslím si, že toto nie je štýl, ktorým sa chceme prezentovať. Aspoňže sme ukázali charakter a vrátili sa do zápasu."

NHL - sumáre:

BOSTON - BUFFALO 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 2. Vatrano (CHÁRA), 28. Bergeron (Spooner, Marchand), 30. Schaller (Krug, Czarnik) - 40. Eichel (Ristolainen, Reinhart). Brankári: Rask - Lehner, strely na bránku: 28:27, 17.565 divákov

NEW JERSEY - WASHINGTON 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Góly: 27. Palmieri, 55. Bennett (Lovejoy, Merrill) - 3. Connolly (Burakovsky, Orpik), 20. Beagle (Orpik, Winnik), 32. T.J. Oshie (Bäckström, Ovečkin), 37. Williams (Niskanen, Orlov), 56. Johansson (Williams, Kuznecov). Brankári: Kinkaid - Grubauer, strely na bránku: 23:26, 16.514 divákov

MINNESOTA - COLUMBUS 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Góly: 26. Granlund (Spurgeon, Koivu), 41. Zucker (Granlund, Spurgeon) - 11. Atkinson (Dubinsky), 24. Johnson (Saad, Wennberg), 24. Atkinson (Murray, Nutivaara), 38. Jones (Saad, Foligno). Brankári: Dubnyk - Bobrovskij, strely na bránku: 31:25, 19.307 divákov

PITTSBURGH - MONTREAL 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 22. Hörnqvist (Malkin, Hagelin), 25. Kessel (Hagelin, Määttä), 60. Sheary (Schultz, Letang), 62. Malkin (Kessel, Letang) - 5. Radulov (Byron, Weber), 40. Byron (Petry), 43. Flynn (Carr). Brankári: Fleury - Price, strely na bránku: 41:40, 18.633 divákov

TAMPA BAY - CAROLINA 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 8. Boyle (Kučerov, Hedman), 20. Drouin (Kučerov, Palát), 34. Killorn (Peca, Hedman) - 36. Aho (Slavin, Teräväinen). Brankári: Vasilevskij - Ward (60. Alves), strely na bránku: 25:27, 19.092 divákov

WINNIPEG - NEW YORK 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

Góly: 40. Matthias (Trouba, Lowry), 57. Ehlers (Laine, Scheifele) - 7. Kuliomin, 13. Tavares (Bailey), 23. Prince (Strome, Nelson), 35. Strome (Boychuk), 49. Lee (Bailey, Tavares), 51. Ladd (Nelson, Clutterbuck). Brankári: Hellebuyck (35. Hutchinson) - Greiss, strely na bránku: 34:24, 15.294 divákov

DALLAS - FLORIDA 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Góly: 37. Eaves (Jamie Benn, Seguin) - 4. Trocheck (Jágr, Griffith), 16. Jokinen (Trocheck, Smith), 17. Jágr (Audy-Marchessault, Yandle). Brankári: Niemi (17. Lehtonen) - Reimer, strely na bránku: 32:38

Domov»Hokej»NHL»Chára pomohol Bostonu k triumfu, Jágr sa opäť zapísal do histórie