Bobkovej slovenský rekord na 100 m prekážok - 13,34 sekundy

SITA|24. jún 2007 o 15:44

VAASA 24. júna (SITA) - Slovenská reprezentantka Miriam Bobková (Spartak Dubnica n/V.) skončila v behu na 100 m prekážok v A-skupine I. ligy Európskeho pohára družstiev v atletike vo fínskom meste Vaasa ...

VAASA 24. júna (SITA) - Slovenská reprezentantka Miriam Bobková (Spartak Dubnica n/V.) skončila v behu na 100 m prekážok v A-skupine I. ligy Európskeho pohára družstiev v atletike vo fínskom meste Vaasa piata, časom 13,34 sekundy však zlepšila slovenský rekord. Dvadsaťosemročná zverenkyňa trénera Eugena Lacza svoje vlastné národné maximum 13,36 sekundy z 13. júna tohoto roku na Memoriáli J. Odložila v Prahe vylepšila o o ďalšie dve stotinky. Preteky vo Vaase vyhrala majsterka světa Švédka Susanna Kallurová za 12,92 s pred halovou svetovou šampiónkou Derval O´Rourkeovou z Írska (13,00).

„Z rekordu pomaly z pretekov na preteky skresávame stotinky, Mirka získava rytmickú istotu. Už na českej extralige v Ostrave bolo vidieť výraznejšie zlepšenie práce švihovej nohy, ktorej sa usilovne venujeme na každom tréningu. So zvýšeným atakom na prekážky prichádzajú aj kvalitnejšie výkony. Mirka by potrebovala teraz čo najviac mítingov s kvalitnými súperkami. Stále platí môj názor, že má na výkon medzi 13,20 a 13,30 sekundy,“ skonštatoval Bobkovej tréner Eugen Laczo.

Bobková v roku 2007:

13,58 - Praha (1. kolo českej extraligy)

13,60 - Dubnica n/V. (B-kategória EP klubov) - v silnom protivetre

13,54 - Kladno (2. kolo českej extraligy)

13,46 - Bratislava (Cena Slovenska, prvá séria behov)

13,56 - Bratislava (Cena Slovenska, druhá séria behov)

13,36 - Praha (Odložilov memoriál)

13,14 - Ostrava (3. kolo českej extraligy) - s príliš silným vetrom (+3,2 m/s) v chrbte

13,34 - Vaasa (A-skupina I. ligy EP družstiev)

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Bobkovej slovenský rekord na 100 m prekážok - 13,34 sekundy