3.

Vetle Sjastad Christiansen

Nórsko

+7,2 s

ÖSTERSUND. Švédsky biatlonista Sebastian Samuelsson triumfoval v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km na podujatí Svetového pohára v Östersunde.

Vo švédskom stredisku finišoval druhý víťaz sobotňajšieho šprintu Nemec Philipp Nawrath (+ 5,1 s) a o bod pred Samuelssonom si udržal pozíciu lídra seriálu.

Na tretej pozícii skončil Nór Vetle Sjastad Christiansen (+ 7,2 s).

V 13-stupňovom mraze vybiehal na trať v najlepšej pozícii Nawrath, ktorý vyhral šprint s takmer 19-sekundovým náskokom. Obe ležky zvládol bez chybičky a zvyšoval svoj náskok.

Na prvej stojke však prišlo prvé zaváhanie, pričom rýchly Samuelsson sa k nemu pomaly približoval.

Obaja lídri na záverečnej položke zhodne raz minuli a hoci si Nawrath udržiaval pred domácim biatlonistom tesný náskok, Švéd potvrdil lepšiu bežeckú formu a pripísal si štvrtý individuálny triumf v seriáli.

Slovensko nemalo vo Švédsku v mužských súťažiach zastúpenie. Pôvodne sa mal v Östersunde predstaviť Tomáš Sklenárik, no ochorel.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Program SP»Stíhačku v Östersunde vyhral domáci biatlonsita, nečakaný víťaz šprint s ďalším úspechom