Slovenskí reprezentanti Ladislav a Peter Škantárovci postúpili do semifinále zo šiesteho miesta. (Autor: TASR)
SITA|24. jún 2017 o 15:11

Škantárovci stratili na víťazov vyše sedemnásť sekúnd.

AUGSBURG. Nemci Robert Behling a Thomas Becker sa stali víťazmi kategórie C2 na pretekoch druhého kola Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu. Slovenskí reprezentanti Ladislav a Peter Škantárovci skončili na deviatej priečke.

Úradujúci olympijskí víťazi z Ria de Janeiro Škantárovci vo finále nezopakovali výkon zo semifinálovej jazdy, kde skončili na druhom mieste.

Škantárovci vo finále nazbierali štyri trestné sekundy a za víťaznými Nemcami zaostali o 17,45 sekundy. Aj tak sa však zlepšili oproti prvému kolu Svetového pohára v Prahe o tri priečky, keďže tam ani nepostúpili do finálovej desiatky.

Smolu mal vo finále K1 muži Jakub Grigar. Skvelú jazdu nedotiahol do zdarného konca, keď na posledných dvoch bránkach chytil päťdesiatky a od zlosti takmer rozlomil pádlo. Pritom na poslednom medzičase zaostával iba o 0,82 sekundy za vedúcim a neskôr aj víťazným Čechom Vítom Přindišom.

Piaty najlepší kajakár OH 2016 v Riu de Janeiro Grigar v Augsburgu ukázal nárast formy, keď v kvalifikácii skončil druhý a v semifinále šiesty. Chýbalo len dotiahnuť finále do úspešného konca.

Finále ženskej C1 v Ausgburgu pre seba rozhodla Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá zdolala Britku Mallory Franklinovú priepastne o 10,21 sekundy. Tretia skončila Nemka Lena Stöcklinová.

Všetky tri Slovenky stroskotali v semifinále, iba 25 stotín na najlepšiu desiatku chýbalo celkovo jedenástej Simone Macekovej.

Svetový pohár vo vodnom slalome - Augsburg (Nem.)

C2 - finále:

1.Robert Behling, Thomas BeckerNemecko109,96 s0 tr. sek.
2.Jonáš Kašpar, Marek ŠindlerČR110,89 s2 tr. sek.
3.Gauthier Klauss, Matthieu PéchéFrancúzsko111,39 s2 tr. sek.
9.Ladislav Škantár, Peter ŠkantárSR127,41 s4 tr. sek.

K1 muži - finále:

1.Vít PřindišČR97,40 s0 tr. sek.
2.Hannes AignerNemecko97,64 s0 tr. sek.
3.Jiří PrskavecČR97,93 s2 tr. sek.
10.Jakub GrigarSR214,04 s100 tr. sek.

C1 ženy - finále:

1.Jessica FoxováAustrália116,86 s0 tr. sek.
2.Mallory FranklinováV. Británia127,07 s2 tr. sek.
3.Lena StöcklinováNemecko133,08 s6 tr. sek.

Domov»Ďalšie športy»Škantárovci v Augsburgu obsadili deviate miesto, Grigar od hnevu takmer zlomil pádlo