Škantárovci v Augsburgu postúpili do finále, okrem nich sa darilo aj Grigarovi

Na snímke slovenskí reprezentanti Ladislav (vpredu) a Peter Škantárovci.
Na snímke slovenskí reprezentanti Ladislav (vpredu) a Peter Škantárovci. (Autor: TASR)
SITA|24. jún 2017 o 10:09

Do finále nepostúpili ani slovenské reprezentantky v C1.

AUGSBURG. Slovenskí reprezentanti Ladislav a Peter Škantárovci v sobotu v nemeckom Augsburgu z druhého miesta v semifinále postúpili do finále disciplíny C2 v rámci druhého kola Svetového pohára.

Medzi desiatku najlepších dvojíc sa nekvalifikovali Tomáš Kučera a Ján Bátik, skončili na dvanástej priečke. Finále je na programe o 13.30 h.

Slovenským reprezentantkám Simone Macekovej, Monike Škáchovej a Simone Glejtekovej sa nepodarilo preniknúť zo semifinále do finále disciplíny C1.

Jednoznačne najbližšie k tomu mala Maceková, ktorá skončila na jedenástej priečke, prvej nepostupovej. Finále je na programe o 14.00 h.

Do finále disciplíny K1 sa dostal Jakub Grigar, ktorý v semifinále skončil na šiestom mieste. Medzi desiatku najlepších sa neprebojoval 33. Martin Halčin. Finále sa začne o 14.30 h.

Svetový pohár vo vodnom slalome - Augsburg (Nem.):

C2 - semifinále (10 najlepších do finále):

1.Ondřej Karlovský, Jakub JáněČR110,79 s0 tr. sek.
2.Ladislav Škantár, Peter ŠkantárSR113,27 s0 tr. sek.
12.Tomáš Kučera, Ján BátikSR119,30 s4 tr. sek.

C1 ženy - semifinále (10 najlepších do finále):

1.Núria VillarublováŠpanielsko123,92 s4 tr. sek.
11.Simona MacekováSR132,13 s6 tr. sek.
21.Monika ŠkáchováSR152,47 s10 tr. sek.
22.Simona GlejtekováSR155,41 s12 tr. sek.

K1 muži - semifinále (10 najlepších do finále):

1.Sebastian SchubertNemecko96,67 s0 tr. sek.
6.Jakub GrigarSR98,88 s0 tr. sek.
33.Martin HalčinSR153,79 s50 tr. sek.
Domov»Ďalšie športy»Škantárovci v Augsburgu postúpili do finále, okrem nich sa darilo aj Grigarovi