Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Rusi postúpili do štvrťfinále ATP Cupu, Kanada zdolala Nemecko

Alexander Zverev. (Autor: TASR)
TASR|7. jan 2020 o 09:28

Zverev prehral so Shapovalovom.

SYDNEY. Tenisti Ruska postúpili do štvrťfinále na premiérovom turnaji tímov ATP Cup v Austrálii. V utorok si v D-skupine poradili s Nórskom 3:0 a na podujatí sú stále bez prehry.

Piaty hráč sveta Daniil Medvedev zdolal Caspera Ruuda 6:3, 7:6 (6), keď si pripísal až 34 víťazných úderov a 13 es. Karen Chačanov predtým nedal šancu Viktorovi Durasovicovi a zdolal ho suverénne v dvoch setoch 6:2 a 6:1.

Ďalej ide aj Veľká Británia po triumfe 3:0 nad Moldavskom v C-skupine. Dan Evans i Cameron Norrie si hladko poradili so svojimi súpermi a Briti uspeli aj v záverečnej štvorhre.

Ostrovanom pomohla k prvenstvu v skupine prehra Bulharska s Belgickom 1:2.

Z hry o postup vypadli Nemci, ktorí v F-skupine nestačili na Kanadu a prehrali 1:2.

Denis Shapovalov pripravil Alexandrovi Zverevovi už tretiu prehru na turnaji, keď ho zdolal jasne 6:2 a 6:2. Jan-Lennard Struff síce pokoril Felixa Augera-Aliassima 6:1, 6:4, no Kanaďania o svojej výhre rozhodli v debli.

C-skupina (Sydney)

  • Veľká Británia - Moldavsko 3:0

Cameron Norrie - Alexander Cozbinov 6:2, 6:2

Dan Evans - Radu Albot 6:2, 6:2

Jamie Murray, Joe Salisbury - Radu Albot, Alexander Cozbinov 6:2, 6:3

  • Belgicko - Bulharsko 2:1

Steve Darcis - Dimitar Kuzmanow 0:6, 3:6

David Goffin - Grigor Dimitrov 4:6, 6:2, 6:2

Sander Gille, Joran Vliegen - Dimitrow, Alexandar Lazarov 3:6, 6:4, 10:7

D-skupina (Perth)

  • Rusko - Nórsko 3:0

Karen Chačanov - Viktor Durasovic 6:2, 6:1

Daniil Medvedev - Casper Ruud 6:3, 7:6 (6)

Tejmuraz Gabašvili, Konstantin Kravčuk - Casper Rudd, Viktor Durasovic 7:6 (4), 6:4

  • Taliansko - USA 3:0

Stefano Travaglia - Taylor Harry Fritz 7:6 (3), 7:6 (1)

Fabio Fognini - John Isner 6:4, 7:6 (5)

Simone Bolelli, Fognini - Austin Krajicek, Rajeev Ram 6:4, 6:7 (5), 10:3

F-skupina (Brisbane)

  • Nemecko - Kanada 1:2

Jan-Lennard Struff - Felix Auger-Aliassime 6:1, 6:4

Alexander Zverev - Denis Shapovalov 2:6, 2:6

Kevin Krawietz, Andreas Mies - Denis Shapovalov, Felix Auger-Aliassime 3:6, 6:7 (4)

  • Grécko - Austrália 0:3

Michail Perwolarakis - John Millman 6:4, 1:6, 6:7 (1)

Stefanos Tsitsipas - Nick Kyrgios 6:7 (7), 7:6 (3), 6:7 (5)

George Kalovelonis, Tsitsipas - Chris Guccione, John Peers 3:6, 4:6

Súvisiace články