Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Mal istý postup ďalej. Víťaza ázijskej Ligy majstrov pre koronavírus vylúčili zo súťaže

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|24. sep 2020 o 09:40

Skontumovali všetky jeho zápasy.

RIJÁD. Saudskoarabský futbalový klub Al-Hilal neobháji titul v ázijskej Lige majstrov.

Pre širiaci sa koronavírus v tíme nebol schopný na záverečný duel skupinovej fázy nasadiť predpísaný počet hráčov a všetky jeho zápasy v súťaži skontumovali v jeho neprospech.

Mal istý postup ďalej

Al-Hilal ohlásil v uplynulom období až 31 prípadov nákazy novým koronavírusom medzi hráčmi, členmi realizačného tímu a funkcionármi.

V základnej B-skupine Ligy majstrov vyhral z piatich zápasov tri a dvakrát remizoval a už mal istý postup do ďalšej fázy.

Na záverečné stretnutie proti Šababu Al Ahli Dubaj mal však k dispozícii do základu iba deväť hráčov a na lavičke dvoch náhradných brankárov.

Zápas chcel odložiť

Pravidlá súťaže hovoria, že ak tím nemá na zápas k dispozícii 13 hráčov, všetky jeho duely skontumujú. Zo skupiny tak do vyraďovačky postúpili uzbecký Pachtakor Taškent a Šabab Al Ahli zo Spojených arabských emirátov.

Al-Hilal žiadal o odloženie zápasu, no vedenie súťaže mu nevyhovelo. Odloženie by totiž malo údajne negatívny vplyv na kalendár súťaže.

"Pred zápasom sme mali k dispozícii iba 11 hráčov, vrátane troch brankárov. V Európe sú jasné pravidlá o zrušení alebo preložení zápasu za týchto okolností," citovala agentúra AP kouča tímu Romana Lazvana.

Súvisiace články