Novinky

  Dolná Tižina doma podľahla „béčku“ Stráňav

  Matej Krško|21. aug 2017 o 00:00

  Papierovo netradične sa úvodné zápasy ročníka 2017/2018 začali tretím kolom. V jednom z týchto zápasov zavítali do Dolnej Tižiny futbalisti OŠK Baník Stráňavy B, ktorí v bojovnom zápase zvíťazili na prvý pohľad jednoznačne 1:4.

  FK FATRAN DOLNÁ TIŽINA - OŠK BANÍK STRÁŇAVY B 1:4 (0:1)

  Góly: 75. A. Šušoliak (11 m) - 7. R. Vacek, 55. J. Hrbek, 79. J. Hrbek, 89. L. Barošinec. Rozhodoval: P. Sikora, ŽK: M. Kubík, M. Šmehyl, R. Šugár, F. Ďurica, S. Bugáň - M. Ondák, R. Cetera, R. Kampas, R. Vacek, 50 divákov

  FK FATRAN DOLNÁ TIŽINA: M. Bela - M. Šmehýl, S. Bugáň, J. Kubík, J. Krajíček - R. Šugár, F. Ďurica (C), A. Šušoliak, M. Kubík - M. Šmehyl, F. Šmehýl

  OŠK BANÍK STRÁŇAVY B: R. Mydlo - M. Ondák, P. Hreus, P. Lončík (C), T. Lončík - R. Cetera, M. Remek, R. Vacek, M. Chasník, E. Holúbek - J. Hrbek

  Do zápasu vstúpili lepšie hostia zo Stráňav, ktorí sa už od úvodných minút zahryzli do svojho súpera a vypracovali si niekoľko sľubných šancí. Domáci nepôsobili istým dojmom a v 7. minúte prvýkrat pykali, keď sa v skrumáži dostal ku lopte Vacek a peknou „obaľovačkou“ poslal hostí do vedenia. O pár minút mohlo byť vyrovnané, hlavička Mareka Šmehyla však do priestoru troch žrdí nemierila. Za neustáleho dažďu sa hral bojovný futbal. Na strane domácich zaujala pekná strela Šugára, hostia mohli zvýšiť svoje vedenie po strelách Vaceka či Holúbka, ale ich pokusom chýbala presnosť. Pred blížiacim sa koncom prvého polčase domáci zvýšili svoje úsilie, strelecké pokusy Mareka Šmehyla, Mateja Kubíka či Šušoliaka však svoj cieľ nenašli. Do kabín tak odchádzali spokojnejší hráči Stráňav.

  Druhý polčas začal tak, ako skončil ten prvý. Domáci boli aktívnejší, dokonca mohli aj vyrovnať, ale strela Šugára len opečiatkovala tyč hosťujúcej brány. O pár desiatok sekúnd strieľal Marek Šmehyl, ale obrana Stráňav jeho pokus zblokovala. Na opačnej strane sa už hostia radovali z gólu, ktorý však pre ofsajd neplatil. V 55. minúte kapitán hostí Peter Lončík našiel dlhým pasom Chasníka, ten následne prihral Ceterovi, ktorý naservíroval loptu Hrbekovi do prázdnej brány - 0:2. V 57. minúte zlý odkop tižinskej obrany takmer potrestal Vacek, ale na Hrbekovu prihrávku, ktorá smerovala pred opustenú svätyňu domácich, nedosiahol. Z následneho protiútoku Filip Šmehyl Mydla neprekonal. Brankár hostí sa zapotil aj po priamom kope Tižiny o pár minút neskôr, keď loptu len vyrazil pred seba, ale obrana Stráňav mu pomohla a upratala loptu do bezpečia. Domáci boli v druhom polčase aj naďalej lepším mužstvom, ale zlýhavali v zakočení. Trápenie v koncovke podčiarkol Šušoliak, ktorého dobrá strela spoza šestnástky tesne minula Mydlovu bránu. V 74. minúte sa však Dolná Tižina predsa len dočkala. Po fauleTomáša Lončíka v pokutovom území na domáceho kapitána Ďuricu si loptu na biely bod postavil Šušoliak, ktorý sa nemýlil - 1:2. 

  Oživenie do domácej ofenzívy priniesol striedajúci Bačinský, ktorý sa ocitol v dvoch dobrých príležitostiach, ale na Mydla nevyzrel. Dolná Tižina hrala vabank, čo využívali hostia na vyrážanie do rýchlych brejkov. Jeden takýto brejk zakončoval Hrbek, ktorý však zoči-voči Belovi neuspel. V 79. minúte domáci brankár však už lopte zo siete vyťahoval, keď práve Hrbek vyhral osobný súboj s Jakubom Kubíkom a tentokrát sa v súboji proti domácemu gólmanovi nemýlil - 1:3. Vrátiť do hry mohol domácich Ďurica, jeho priamy kop však Mydlo vyrazil na roh. V predposlednej minúte riadnej hracej doby hosťom vyšiel ďalší brejk, keď sa do listiny strelcov zapísal po nekompromisnom zakončení Barošinec a stanovil na konečných 1:4. Domáci sa však za svoj výkon nemusia hanbiť, keďže boli svojmu súperovi vyrovnaným súperom, ktorý im však uštedril lekciu z efektivity.

  Kompletné výsledky 3. kola a tabuľku III. DOXXBET Triedy dospelých "A" nájdete tu.

  Súvisiace články

  • Príhovor Igora Krška pred blížiacimi sa voľbami na predsedu Stredoslovenského futbalového zväzu
   16.01.2022
   Príhovor Igora Krška pred blížiacimi sa voľbami na predsedu Stredoslovenského futbalového zväzuV priloženom linku nižšie môžete nájsť príhovor predsedu ObFZ Igora Krška a zároveň kandidáta na predsedu Stredoslovenského futbalového zväzu pred blížiacimi sa voľbami.
   16.01.2022
  • EURÁ z EURA
   06.01.2022
   EURÁ z EURAVážení ISSF manažéri, pripomíname vám možnosť prihlásiť sa do infraštruktúrneho projektu SFZ s názvom „EURÁ z EURA“.
   06.01.2022
  • Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2022!
   22.12.2021
   Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2022!
   22.12.2021
  • Futbalový prezident Ján Kováčik : Vytvorme vďaka nášmu športu oázu slušnosti
   05.11.2021
   Futbalový prezident Ján Kováčik : Vytvorme vďaka nášmu športu oázu slušnostiPočas volebnej konferencie Oblastného futbalového zväzu Žilina vystúpili s príhovorom viacerí rečníci. Jedným z nich bol aj prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik (58), ktorému sme položili po výsledkoch volieb pár otázok.
   05.11.2021
  • Igor Krško po volebnej konferencii staronovým predsedom futbalového zväzu v Žiline: Našou prioritou ostáva mládež
   05.11.2021
   Igor Krško po volebnej konferencii staronovým predsedom futbalového zväzu v Žiline: Našou prioritou ostáva mládežFutbaloví delegáti jednotlivých klubov v rámci Oblastného futbalového zväzu si uplynulý piatok volili svojich zástupcov pre ďalšie obdobie rokov 2021 až 2025. Bez protikandidáta obhájil svoju pozíciu predsedu Igor Krško (51), pričom z pozvaných 65 delegátov s právom hlasovať sa v Žiline zúčastnilo 37 z nich, čím bola konferencia vďaka nadpolovičnej väčšine uznášania schopná. Viac už v našom rozhovore so staronovým predsedom.
   05.11.2021
  • V Hornom Hričove prebehli originálne zásnuby: Michal požiadal priateľku o ruku pred zápasom
   30.09.2021
   V Hornom Hričove prebehli originálne zásnuby: Michal požiadal priateľku o ruku pred zápasomFutbalové zápasy na dedinách píšu každý víkend množstvo krásnych príbehov. A nie je to len o góloch, emóciách či posedeniach v baroch. V Hornom Hričove domáci futbalista Michal Makovický (25) vymyslel originálny spôsob ako požiadať svoju priateľku Martinu o ruku.
   30.09.2021
  • Najnovšie COVID opatrenia
   09.09.2021
   Najnovšie COVID opatreniaNajnovšie COVID opatrenia platné od 13.09.2021 nájdete v dokumente nižšie.
   09.09.2021
  • Opustil nás Marek Majtán
   25.08.2021
   Opustil nás Marek MajtánVo veku nedožitých 38 rokov v utorok večer navždy opustil žlto-zelenú rodinu bývalý predseda predstavenstva a riaditeľ MŠK Žilina Marek Majtán.
   25.08.2021
  • Skupiny prípraviek pre súťažný ročník 2021/2022 s termínmi turnajov
   17.08.2021
   Skupiny prípraviek pre súťažný ročník 2021/2022 s termínmi turnajovTermíny turnajov je možné meniť iba na základe vzájomnej dohody klubov, ktorá bude schválená ŠDK ObFZ Žilina. Zmena termínu alebo miesta turnaja sa oznamuje prostredníctvom systému ISSF a to podaním na Športovo-technickú komisiu ObFZ Žilina, najmenej 7 dní pred termínom turnaja. V odôvodnených prípadoch môže byť zmena termínu nariadená ObFZ Žilina.
   17.08.2021
  • Usmernenie k prerušeným nedohratým stretnutiam
   10.08.2021
   Usmernenie k prerušeným nedohratým stretnutiamŠDK na základe rozhodnutia VV ObFZ Žilina zo dňa 09.08.202021 oznamuje FK, že štart hráčov v nedohraných MFS, v ktorých časť MFS sa bude dohrávať sa bude riadiť nasledovnými pravidlami.
   10.08.2021
  • Aktuálne opatrenie COVID-19
   28.07.2021
   Aktuálne opatrenie COVID-19V zmysle aktuálne platných nariadení upozorňuje ObFZ Žilina, že organizátor športovej súťaže je povinný umožniť vstup do priestorov hromadného športového podujatia iba osobe, ktorá sa preukáže negatívnym výsledkom RT -PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID –19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID –19 nie starším ako 24 hodín.
   28.07.2021
  • Aktív ObFZ Žilina priniesol zásadnú novinku: Jedna tretia trieda s dvomi postupujúcimi
   15.07.2021
   Aktív ObFZ Žilina priniesol zásadnú novinku: Jedna tretia trieda s dvomi postupujúcimiImprovizácia vyšla. Oblastný futbalový zväz Žilina zvolal aktív klubov pred novou sezónou 2021/2022 do priestorov futbalového areálu v Bánovej, na ktorom sa zúčastnila drvivá väčšina zástupcov klubov. Z hľadiska seniorských súťaži najväčšiu pozornosť pútalo spojenie dvoch tretích tried do jednej ligy s dvomi postupujúcimi a naopak z druhej triedy dvomi zostupujúcimi tímami.
   15.07.2021