Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza
Popredná krasokorčuliarska trénerka Tatiana Tarasovová. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 6. dec 2017 o 14:42

Ruskí športovci majú na ZOH 2018 súťažiť pod neutrálnou vlajkou.

MOSKVA. Ako vraždu ruského športu pomenovala popredná krasokorčuliarska trénerka Tatiana Tarasovová utorňajší verdikt Medzinárodného olympijského výboru (MOV) vylúčiť inkriminovanú krajinu zo ZOH 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike za inštitucionalizované dopingové prečiny zo ZOH 2014 v Soči.

"Je to absolútne nespravodlivé riešenie na základe výpovedí človeka, ktorého by mali postaviť pred medzinárodný súd. Nemôžeme prijať, že ak niekto dopoval, je to politika celého štátu," povedala Tarasovová pre Sport Express a dodala: "Nenachádzam slová. Nežiada sa plakať, ale priam zavýjať."

Tarasovová však zároveň s prihliadnutím na okolnosti ocenila príležitosť štartu pod označením Olympionici z Ruska (OAR) po individuálnom splnení stanovených kritérií: "MOV napriek onomu hlavnému rozhodnutiu zároveň patrí vďaka za umožnenie účasti jednotlivých pretekárov."

Tarasovová pre Business FM označila za zodpovedného číslo jeden šéfa rezortu športu z inkriminovaného obdobia Vitalija Mutka, medzičasom vicepremiéra: "Pre krajinu je zahanbujúce mať vo funkcii ministra osobu, ktorá dopustila takúto situáciu. Považujem ho za vinného a nemenej všetkých, ktorí mu pomohli dostať sa na ten post."

Mutka vyhlásil MOV v utorok vo švajčiarskom Lausanne za doživotne nežiaducu osobu pod piatimi kruhmi.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.