Weiss nepremenil penaltu, Plzeň otočila proti CSKA, Bayern prehral s City

Weiss penaltu nepremenil.
Weiss penaltu nepremenil. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. dec 2013 o 20:00

Tréner Vrba sa rozlúčil s Plzňou postupom do Európskej ligy. Olympiakos postúpil do osemfinále Ligy majstrov.

• Do osemfinále v utorok postúpili Leverkusen a Olympiakos, už pred posledným kolom mali istotu postupu Bayern, City, United, PSG a Real.
  • Zápas v Istanbule pre husté sneženie v 32. minúte prerušili a dohrajú ho v stredu o 14.00 h, tento duel rozhodne o druhom postupujúcom zo B-skupiny.
  • Plzeň naposledy viedol úspešný tréner Vrba, Česi vďaka obratu postúpili do osemfinále Európskej ligy.
  • Bayern prehral doma s Manchestrom City napriek tomu, že viedol 2:0, hostia tromi gólmi otočili zápas.

BRATISLAVA. Vladimír Wess prispel k postupu Olympiakosu Pireus do osemfinále Ligy majstrov. Grécky majster triumfoval v poslednom zápase skupinovej fáze najprestížnejšej európskej súťaže nad Anderlechtom Brusel 3:1.

Olympiakos kopal až tri penalty, ale premenil iba poslednú. Prvú premárnil Saviola, druhú Vladimír Weiss, ktorý porušil zásadu, že faulovaný hráč nemá kopať penaltu. Strelu, ktorú kopol po zemi a do stredu bránky brankár chytil.

Slovenský krídelník nastúpil až v druhom polčase, ale bol veľmi aktívny. Po zákrokoch naňho sa vyfaulovali až dvaja hráči Bruselu – navyše v oboch prípadoch domáci kopali vďaka Weissovi penaltu.

Okrem Olympiakosu v utorok postúpil aj Leverkusen, ktorý vyhral v San Sebastiane 1:0. Zápas Galatasaray - Juventus, ktorý rozhodne o druhom postupujúcom zo skupiny B, pre husté sneženie a nespôsobilý terén prerušili a odohrajú ho pravdepodobne v stredu.

Bayern po prvýkrát v tejto sezóne prehral, keď neudržal vedenie 2:0 proti Manchestru City. Okrem Weissa nepremenil penaltu ani Ronaldo. Real napriek tomu vyhral 2:0, skórovali Modrič a Ronaldo. Bol to Ronaldom deviaty gól v skupinovej fáze Ligy majstrov, čím vytvoril nový rekord súťaže.

A-skupina:

Manchester United - Šachtar Doneck 1:0 (0:0)

Góly: 45. Lima (11m), 58. Gaitan - 37. Cavani

Olympiakos Pireus - Anderlecht Brusel 3:1 (1:1)

Góly: 34. Saviola, 58. Saviola, 90. Dominguez (11m) - 39. Kljestan

Červené karty: 49. Kouyaté, 88. N'Sakala, 90.+ Proto (všetci Anderlecht)

1 Paris Saint Germain 6 4 1 1 16 5 11 13
2 Olympiakos 6 3 1 2 10 8 2 10
3 Benfica 6 3 1 2 8 8 0 10
4 Anderlecht 6 0 1 5 4 17 -13 1

D-skupina:

Bayern Mníchov - Manchester City 2:3 (2:1)

Góly: 5. Müller, 12. Götze - 28. Silva, 52. Kolarov (11m), 62. Milner

Plzeň – CSKA Moskva 2:1 (0:0)

Góly: 77. Kolář, 90. Wagner - 65. Musa

Červené karty: 67. Dzagojev, 90.+ Wernbloom (obaja CSKA)

1 Bayern Mníchov 6 5 0 1 17 5 12 15
2 Manchester City 6 5 0 1 18 10 8 15
3 Viktoria Plzeň 6 1 0 5 6 17 -11 3
4 CSKA Moskva 6 1 0 5 8 17 -9 3
Domov»Futbal»Liga majstrov»Weiss nepremenil penaltu, Plzeň otočila proti CSKA, Bayern prehral s City