Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Umýval riady v reštaurácii. Dnes je najdrahším obrancom histórie

Virgil Van Dijk po zápase Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov. (Autor: Matthias Schrader TASR/AP)
SITA|26. mar 2019 o 12:18

Virgil van Dijk mal problémy so slepým črevom.

LIVERPOOL. Dávno predtým, ako sa Holanďan Virgil van Dijk stal najdrahším obrancom futbalovej histórie a jedným z najlepších stopérov v Európe, musel prekonať veľmi vážne zdravotné problémy.

Zadák anglického FC Liverpool priznal, že po operácii slepého čreva sa jeho stav zhoršil natoľko, že jeho život "visel na vlásku".

Bolo to v období krátko predtým, ako v FC Groningen (2010-2013) naskočil do seniorského futbalu. V tom čase si dokonca privyrábal umývaním riadu v reštaurácii. Netušil, či vôbec bude môcť hrať futbal.

Van Dijka po operačnom zákroku postihol zápal pobrušnice a urémia. Podľa lekárov prežil iba vďaka výbornej fyzickej kondícii.

"Môj stav bol veľmi vážny, díval som sa smrti do očí. Bol to strašný zážitok. Prvýkrát v mojom živote pre mňa futbal nemal žiadny zmysel. Dokonca som vtedy podpísal papiere, v ktorých som musel uviesť, čo sa stane s mojimi peniazmi v prípade, že zomriem.

Časť z nich som dal mojej matke. Dlhé hodiny sme sa spolu modlili za moje zdravie," zaspomínal si Van Dijk pre web britského denníka Daily Mail na ťažké chvíle z roku 2009.

Dnes 27-ročný hráč strávil na nemocničnom lôžku niekoľko týždňov, ale nakoniec sa mu podarilo zotaviť sa.

"Po operácii bolo moje telo úplne zdevastované, ešte horšie to však bolo v mojej hlave. Najhoršia zo všetkého bola neistota, čo so mnou bude," dodal Van Dijk, ktorý v januári 2018 prestúpil z FC Southampton na liverpoolský Anfield za doteraz astronomickú sumu z pohľadu defenzívneho hráča - 75 miliónov libier.

Súvisiace články