Procházka rozhodol o výhre majstrovskej Plzne, gól strelil aj Guba

Slovák Roman Procházka.
Slovák Roman Procházka. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. mar 2019 o 17:41

V Česku dostali šancu viacerí Slováci.

PRAHA. Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v sobotňajšom domácom stretnutí 23. kola najvyššej českej súťaže nad FK Jablonec 1:0.

O triumfe úradujúceho majstra rozhodol v 22. minúte slovenský stredopoliar Roman Procházka.

Gólovo sa v sobotu presadil aj iný Slovák, Dávid Guba v drese Karvinej vyrovnal na ihrisku 1. FK Příbram na priebežných 1:1.

Jeho zásah však body nepriniesol, hostia prehrali 1:2.

Sparta Praha zdolala domáci Liberec 1:0. Hosťom chýbal slovenský obranca Lukáš Štetina, ktorý si odpykával trest za vylúčenie v predchádzajúcom ligovom zápase.

Liberec mohol vyrovnať v závere duelu, ale Libor Kozák nepremenil pokutový kop.

Česká futbalová liga - 23. kolo:

Dukla Praha - Olomouc 0:4 (0:2)

Góly: 41. a 90.+1 Kalvach, 36. Záhradníček, 86. Nešpor

/Ján Ďurica a Róbert Kovaľ odohrali celý zápas, Ďurica v 82. minúte videl žltú, Matúš Hruška sedel na lavičke náhradníkov - Juraj Chvátal a Milan Lalkovič sedeli na lavičke náhradníkov/

Plzeň - Jablonec 1:0 (1:0)

Góly: 22. PROCHÁZKA

/Roman Procházaka a Patik Hrošovský odohrali celý duel, Procházka v 10. minúte videl žltú kartu a v 22. minúte dal gól, Marek Bakoš hral od 54. minúty, Erik Pačinda nastúpil v 60. minúte - Jakub Považanec odohral celý zápas a v 87. minúte videl žltú kartu, Andrej Fábry sedel na lavičke náhradníkov/

Příbram - Karviná 2:1 (1:0)

Góly: 1. Matoušek, 86. Voltr - 79. GUBA

/Michal Faško, Martin Bukata a Ján Krivák odohrali celý zápas, Dávid Guba nastúpil v 59. minúte a v 79. minúte dal gól, Tomáš Záhumenský (všetci Karviná) sedel na lavičke náhradníkov/

Slovácko - Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Góly: 49. Zajíc - 77. Přikryl

ČK: 73. Tatajev (M. Boleslav) po druhej ŽK

/Filip Hološko hral od 80. minúty, Patrik Šimko (obaja Slovácko) sedel na lavičke náhradníkov/

• Liberec - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Góly: 56. Costa

/Martin Koscelník hral od 40. minúty, Filip Oršula (obaja Liberec) sedel na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Procházka rozhodol o výhre majstrovskej Plzne, gól strelil aj Guba