Peter Sagan na Tour de France 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. júl 2022 o 08:15

Pozrite si, ako Peter Sagan bavil divákov na Tour de France 2022.

ALPE D'HUEZ. Tam, kde iní cyklisti lapali po dychu, Peter Sagan bavil divákov. Náročnú 12. etapu na Tour de France, ktorá finišovala na ikonickom stúpaní Alpe d'Huez, spestril fanúšikom jazdou na zadnom kolese. A fanúšikovia boli vo vytržení.

Aj keď slovenský cyklista prišiel do cieľa až na 142. mieste a s vyše 35-minútovou stratou, pre mnohých bol bol jednou z hviezd včerajších pretekov.

Práve preto, čo predviedol na jednej z náročných pasáží etapy.

Štvrtková kráľovská etapa obsahovala tri náročné stúpania najvyššej kategórie. Napriek tomu sa na jednom úseku odčlenil od pelotónu aj Sagan.

Aktivitu prejavil na začiatku výstupu na Col du Galibier. "Pierre Latour chcel ísť do úniku, tak som mu to chcel rozbehnúť. Potom som to ľutoval celý kopec," smial sa v cieli slovenský majster.

V piatok vymenia cyklisti alpské prostredie za rovinatú, no dvestokilometrovú trasu s cieľom v Saint Étienne. Textový online prenos nájdete na Sportnet.sk.

Šprintérska etapa bude špecializovaná pre adeptov na zelený dres, a tak by aj pre Sagana mohla byť ľahšia.

"Ľahšia ako ľahšia, uvidíme. Dlhé kopce môžu byť problém. Uvidíme, či sa to bude dať ukontrolovať v balíku a prísť do šprintu, alebo to bude spieť do úniku. Uvidíme," dodal pre RTVS Sagan.

Osemnásobnému majstrovi Slovenska patrí v celkovej klasifikácii 139. pozícia so stratou 2:34:18 h na Vingegaarda.

V súťaži o zelený dres je ôsmy so ziskom 86 bodov, vedúci Belgičan Wout van Aert (Jumbo-Visma) ich má na konte už 313.

Domov»Tour de France 2022»VIDEO: Peter Sagan zabával fanúšikov na Alpe d'Huez