Tomáš Tatar v drese New Jersey Devils. (Autor: Twitter New Jersey Devils)
SITA|2. okt 2021 o 10:50

Cítim, že sa zohrávame a bude to dobré, uviedol.

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Tomáš Tatar má za sebou vydarenú premiéru v drese New Jersey Devils.

Skúsený útočník sa gólom a asistenciou podieľal na vysokom triumfe svojho tímu 7:1 nad New York Rangers v piatkovom prípravnom zápase NHL.

Tatar pridal aj plusový bod a dve trestné minúty a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

V bránke Rangers odchytal Adam Húska druhú polovicu zápasu, keď vystriedal Igora Šesťorkina. Húska trikrát inkasoval zo štrnástich striel súpera.

Tatar: Zápas som veľmi prežíval

"Hokej mi už veľmi chýbal. Tešil som sa na to, keď konečne naskočím na ľad a začnem si to užívať. Tak to aj bolo a veľmi som prežíval vzrušenie z každého momentu," uviedol Tomáš Tatar na twitteri klubu New Jersey Devils.

Dosiaľ posledný súťažný zápas absolvoval tridsaťročný krídelník 27. mája ešte v drese svojho predchádzajúceho klubu Montrealu proti Torontu v 1. kole play off uplynulej sezóny.

Potom sa tréner Montrealu Dominique Ducharme rozhodol Tatara vynechať zo zostavy a dal mu najavo, že s ním už nepočíta.

Začiatkom augusta sa rodák z Ilavy ako voľný hráč presunul do New Jersey, kde podpísal zmluvu na dva roky.

A v siedmej minúte druhej tretiny prvého vystúpenia v drese Devils prišla jeho prvá gólová radosť.

Obranca Colton White mu ponúkol puk ako na podnose do priestoru na okraji pravého útočného kruhu a Tatar strelou bez prípravy zvýšil vedenie New Jersey na 4:1.

V tretej tretine mal ešte asistenčný podiel na piatom - presilovkovom góle v podaní českého spoluhráča Pavla Zachu. Ten už padol za chrbát slovenského brankára Húsku.

Atmosféra v tíme sa mu páči

"Pri mojom góle som videl rozhodcu signalizovať vylúčenie. Snažil som sa posunúť dopredu. Spoluhráč mi poslal prihrávku pomedzi nohy súpera a mne už nezostávalo iné, ako to dokončiť," komentoval Tatar svoj prvý gól vo svojom novom pôsobisku.

Celkovo k atmosfére v tíme Devils útočník s piatimi vyše 20-gólovými sezónami v NHL poznamenal:

"Bol to len druhý zápas v príprave a môj prvý. Odviedli sme dobrú prácu a napríklad naše presilovky sú niečo, na čom môžeme stavať. Cítim však, že sa zohrávame a bude to dobré."

"Som rád, že som mohol nastúpiť práve v zápase proti Rangers, čo je veľký rival na východe. Mám rád takéto zápasy, aj keď je mi jasné, že je to len príprava a tímy skúšajú nové veci," dodal Tatar.

Tatar je v posledných rokoch najlepší slovenský útočník v NHL. V profilige doteraz odohral 625 duelov základnej časti s bilanciou 176 gólov a 201 asistencií, v play off pridal 40 štartov (6+6).

Celková hodnota novej Tatarovej zmluvy s New Jersey je 9 miliónov dolárov.

Domov»Hokej»NHL»Tatar skóroval hneď pri debute za New Jersey. Veľmi som to prežíval, vravel