V Rajci Urban dobehol druhý v maratóne a Sahajda vyhral polmaratón

Sportnet|14. aug 2012 o 00:00

V rámci 29. ročníka Rajeckého maratónu v konkurencii 681 bežcov z Maďarska, Ukrajiny, Poľska, Česka a Slovenska štartovala aj početná skupina východoslovenských bežcov.

RAJEC. Na maratónskej trati 42 195 m zvíťazil Maďar Tamás Oláh za 2:32:52 hod. Druhý finišoval do cieľa Jozef Urban (JM Demolex Bardejov) za 2:35:49 hod. a tretí skončil Ukrajinec Vaschurin za 2:41:58 hod. Pod tri hodiny dobehli ešte dvaja východniari 14. František Gállik (Chemosvit Svit) 2:56:14 h. a 20. (6. od 40 r.) Róbert Tatrai (Metropol Košice) 2:59:10 h. U veteránov od 60 rokov za víťazným Poliakom Jasekom - 2:59:08 h. druhý skončil F. Gállik (Chemosvit Svit) za 3:24:53 h.
Z desiatich štartujúcich žien prvá dobehla Sylvia Sebestian (AŠK Skalica) za 3:12:03 h. Z východniarok pod štyri hodiny dobehli: 4. A. Tiszová (Tubecity IMS Košice) 3:44:19 h., 5. Z. Semanová (O5 BK Furča Košice) 3:44:20 h., 6. D. Božová (AO Svit) 3:45:58 h.

Súčasťou uvedeného podujatia bol Rajecký polmaratón, v ktorom bol najrýchlejší Tibor Sahajda (JM Demolex Bardejov) za 1:11:30 h. pred Adriánom Vavrekom (Dulova Ves) za 1:13:25 h. a tretí skončil Maďar Kovács za 1:13:58 h. Piaty finišoval Erik Repák (Obalservis Košice) za 1:17:43 h.

Domov»Sportnet na východe»V Rajci Urban dobehol druhý v maratóne a Sahajda vyhral polmaratón