V pohári ide ďalej favorit

Sportnet|25. okt 2004 o 00:00

Slávia Svidník - Chemes Humenné 1:3 (-18, -15, 22, -20)Svidník - V stretnutí 1. kola Slovenského pohára volejbalistov videla zaplnená hala

Slávia Svidník - Chemes Humenné 1:3 (-18, -15, 22, -20)

Svidník - V stretnutí 1. kola Slovenského pohára volejbalistov videla zaplnená hala zaujímavú konfrontáciu prvoligového a extraligového tímu. Hostia z Humenného nastúpili s niekoľkými mladíkmi v základnej zostave a bez väčších problémov vyhrali prvé dva sety. Domáca Slávia však nezložila zbrane a hoci jej chýbal smečiar Žilka, v treťom sete pridala na bloku, účinne používala taktický servis a dokázala doviesť dobre rozbehnutý set do víťazného konca. Vo štvrtom sete prišiel na nahrávku Humenného Huba a hostia od začiatku nedali snaživým domácim šancu na ďalšie zdramatizovanie zápasu. Humenné postúpilo do 2. kola, kde sa 3. novembra stretne v ďalšom derby s Prešovom.

SLÁVIA: Sabol, Murčinko, Ľ. Soták, Kruľ, M. Špak, Varchola (libero Varchol, J. Špak, Poperník).

CHEMES: Matta, Hriňák, Jakubov, Kríž, Mikula, Polák (libero Vajda, Huba).

Hralo sa 86 minút pred 300 divákmi rozhodovali Drobňák a Kašuba.