Hráči Leicestru pokračujú v trápení.
Hráči Leicestru pokračujú v trápení. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. feb 2017 o 16:53

V nedeľu boli úspešné oba manchesterské kluby.

LONDÝN. V nedeľnom zápase dvadsiateho štvrtého kola najvyššej anglickej futbalovej ligy zvíťazil favorizovaný Manchester City na domácom Etihad Stadium nad Swansea City 2:1 a zabezpečil si tak dôležité body v boji o popredné priečky.

Zverenci Pepa Guardiolu otvorili skóre už v 11. minúte zásluhou brazílskeho útočníka Gabriela Jesusa.

V druhom polčase najprv vyrovnal prízemnou strelou k tyči Gylfi Sigurdsson a v nadstavenom čase stanovil konečný výsledok 2:1 opäť Gabriel Jesus.

Domáci futbalisti po zisku troch bodov poskočili v tabuľke na tretiu priečku.

Hráči úradujúceho anglického majstra Leicestru podľahli na vlastnom ihrisku Manchestru United hladko 0:3.

Góly hostí strelili Henrich Mchitarjan, Zlatan Ibrahimovič a Juan Mata.

Leicester je aktuálne na šestnástom mieste Premier League, iba jeden bod nad pásmom zostupu. Manchester United je šiesty.

Premier League - 24. kolo:

Manchester City - Swansea City 2:1 (1:0)

Góly: 11. a 90.+2 Gabriel Jesus - 81. Sigurdsson

Leicester City - Manchester United 0:3 (0:2)

Góly: 42. Mkhitaryan, 44. Ibrahimovič, 49. Mata

Domov»Futbal»Anglicko»Úradujúci anglický majster prehral s Manchestrom United a od zostupu ho delí bod