Tituly Španielovi Gomezovi a Britke Tuckerovej

SITA|9. jún 2008 o 09:08

VANCOUVER 9. júna (SITA) - Tituly majstrov sveta v triatlone si v kanadskom Vancouveri v hlavných kategóriách elite vybojovali medzi mužmi Španiel Javier Gomez a v kategórii žien Helen Tuckerová z Veľkej ...

VANCOUVER 9. júna (SITA) - Tituly majstrov sveta v triatlone si v kanadskom Vancouveri v hlavných kategóriách elite vybojovali medzi mužmi Španiel Javier Gomez a v kategórii žien Helen Tuckerová z Veľkej Británie. Dvadsaťpäťročný víťaz troch tohtoročných pretekov Svetového pohára a líder celkovej klasifikácie Gomez sa po minuloročnom striebre zo šampionátu v nemeckom Hamburgu dočkal aj majstrovského zlata. Zaujímavosťou je, že na nedávnych majstrovstvách Európy v portugalskom Lisabone skončil siedmy, keď dobehol do cieľa až za Slovákom Pavlom Šimkom. Pre Tuckerovú to bol prvý "veľký“ triumf v kariére. Svoju dobrú formu naznačila pred dvoma týždňami na pretekoch Svetového pohára v Madride, kde skončila druhá, tentoraz vystúpila na najvyšší stupienok. Slovensko na šampionáte nemalo zastúpenie.

Výsledky:

Muži - elite: 1. Javier Gomez (Šp.) 1:49:48 h, 2. Bevan Docherty (N. Zél.) 1:50:12, 3. Reto Hug (Švajč.) 1:50:17

Ženy - elite: 1. Helen Tuckerová (V. Brit.) 2:01:37, 2. Sarah Haskinsová (USA) 2:01:41, 3. Samantha Warrinerová (N. Zél.) 2:02:32

Muži do 23 rokov: 1. Alistair Browniee (V.Brit.) 1:54:37, 2. Gregor Buchholz (Nem.) 1:54:56, 3. Martin van Barneveld (N. Zél.) 1:54:59

Ženy do 23 rokov: 1. Daniela Ryfová (Švajč.) 2:09:30, 2. Jasmine Oeincková (USA) 2:10:02, 3. Mari Rabieová (JAR) 2:11:35

Juniori (polovičné vzdialenosti): 1. Vincent Luis (Fr.) 57:06 min, 2. Denis Vasiliev (Rus.) 57:36, 3. Jonathon Brownlee (V. Brit.) 57:43

Juniorky (polovičné vzdialenosti): 1. Kirsti McWilliamsová (V. Brit.) 1:04:05, 2. Ashleigh Gentleová (Austr.) 1:04:43, 3. Zsofia Tóthová (Maď.) 1:04:47