Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Extraliga sa vracia do Prešova, známe je meno trénera aj kapitána

Predstavenie nového účastníka hokejovej Tipsport ligy - HC 21 Prešov. (Zdroj: TASR)
TASR|17. jún 2021 o 19:27

Pre Róberta Ľuptáka je to nová výzva.

PREŠOV. Novovzniknutý hokejový klub HC 21 Prešov nahradí od nasledujúceho ročníka Tipos extraligy HC 07 Detva. V pozícii hlavného trénera bude Ernest Bokroš a základ tímu by mali tvoriť hráči z Detvy.

Majiteľ detvianskeho klubu Róbert Ľupták sa rozhodol presťahovať extraligovú licenciu do Prešova.

"V priebehu mesiaca sa určité veci vyvinuli. Pred mesiacom som nevedel, či budem robiť hokej v Detve, v Prešove alebo v Banskej Bystrici. Dnes som v Prešove a teším sa na novú výzvu. Milujem hokej a viem preň veľa obetovať.

Chcem ho robiť dokedy budem vládať. Zatiaľ som jediný majiteľ klubu, mesto mi bude pomáhať, no nebránim sa spolupráci s inými subjektami. Chcem profesionálnejší klub," povedal Ľupták.

Chýbať mu budú detvianski fanúšikovia 

"Mali sme skalných fanúšikov a verím, že v Prešove ich získame päťkrát toľko. Chcem, aby sa Detva dostala znovu hokejovo hore a rád jej podám pomocnú ruku. Viem si predstaviť, že by v budúcnosti mohla byť farma Prešova.

Je mi ľúto za fanúšikmi Detvy, ktorí nás podporovali, ale hokej je aj o financiách. Prešov je pre mňa nová výzva. Hrať budeme na vynovenom štadióne, v novom prostredí a pred fanúšikmi, ktorí budú náš šiesty hráč. Nejdem hrať o posledné miesto. Moje ciele sú minimálne play off," povedal Ľupták.

V novom pôsobisku bude opäť spolupracovať s trénerom Bokrošom, ktorý viedol Detvu v sezóne 2020/2021.

"Je to pre mňa premiéra, na východe som ešte netrénoval. Prišiel som do Prešova odviesť maximálnu robotu a robiť radosť všetkým v meste a v regióne," povedal hlavný tréner Prešova.

Z Detvy do Prešova sa nesťahuje iba on, ale aj viacero ďalších hráčov vrátane útočníka Jána Sýkoru.

"Mužstvo budeme postupne predstavovať, no základ bude z Detvy. Nie je ľahké narýchlo vybudovať mužstvo. Ja ako tréner musím najskôr vidieť, aké mužstvo budeme mať, až potom budem môcť povedať o ambíciách," uviedol Bokroš.

Prezident SZĽH Miroslav Šatan víta účasť Prešova v Tipsport lige. (Zdroj: TASR)

Podľa Šatana sťahovaniu nič nebráni 

Definitívnu bodku za sťahovaním detvianskeho klubu do Prešova dá Slovenský zväz ľadového hokeja, no malo by ísť iba o formalitu.

"Definitívnu pečiatku spraví až licenčné konanie, ale je právo každého majiteľa klubu presťahovať ho do iného mesta. Sú určité podmienky, ktoré treba splniť, trebárs dohoda s mládežníckym klubom. Tú pán Ľupták už podpísal. Súčasťou licenčného konania je aj vyplatenie všetkých záväzkov voči hráčom a trénerom.

To bude predmet licenčného konania, no od pána Ľuptáka mám avízo, že by to malo byť v poriadku. V takom prípade by nič nemalo brániť tomu, aby Výkonný výbor a Ligová rada mohli dať licenciu pre HC 21 Prešov," uviedol prezident SZĽH Miroslav Šatan.

V pozícii asistenta trénera Ernesta Bokroša bude pravdepodobne pôsobiť Dušan Brincko. Kapitán tímu bude prešovský odchovanec Marek Zagrapan, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v Poprade.

Súvisiace články