Švédom sa zosypáva zostava, pre COVID si na MSJ nezahrá ani Wallinder

Oh My Hockey|7. dec 2020 o 21:38

Koronavírus hatí plány a sny niektorých chlapcov ohľadom budúceho juniorského svetového šampionátu. Zatiaľ však nikoho nepostihol tak ako Švédov. "Tri korunky" sa pôvodne mali spoliehať na centrov Karla Henrikssona, Williama Eklunda a Williama Wallindera. Všetkých troch vyradilo z hry ochorenie COVID-19.

O informácii sme sa dozvedeli v pondelok. V ten istý deň sme informovali aj o neúčasti ďalšieho dôležitého hráča - nemeckého brankára Tobiasa Ancicku. Ten mal byť jednotkou mužstva na turnaji. Wallinder bol vybratý ako celkovo 32. voľba draftu 2020. Urastený švédsky zadák bol adeptom na členstvo v šestici nabitej švédskej obrany.

"Wallinder je jedním z obránců, kteří svou výškou naprosto dominují v juniorském hokeji, ovšem na mezinárodní a seniorské scéně nedokážou prorazit. Samozřejmě má ještě spoustu času, ale již prvních pár zápasů letošní sezóny napovědělo, že oproti loňské sezóně se toho ve hře Wallindera příliš nezměnilo. Na svou výšku je nesmírně kreativní a technicky skvěle vybavený, ovšem proti dospělým se mu nedaří být produktivní. I proto se nejspíše nevejde mezi šest nejlepších obránců Švédska na turnaji," píše sa v reporte Jakuba Hromadu, ktorý bol pripravený pre náš WJC coverage.

Nachádzate sa tu: